Esmalt saab raha Gildi fond

10. september 2009, 07:00

Raskustes Gild Arbitrage on Bulgaaria
kinnisvaraprojektidesse investeerinud üle 100 miljoni krooni investorite ja
võlausaldajate raha, kuid kui mõni sealne projekt realiseeritakse, saab
esimesena raha tagasi Gildi enda kinnisvarafond EEREIF.

Seda olukorras, kus kümned Gild Arbitrage'i võlausaldajad jagavad oma nõuetele kamba peale tagatist Gildi portfellis oleva vara näol, näiteks maavarade litsentsid Armeenias ja mitmete kohalike pankrotistunud firmade võlakirjad.

Gildi kinnisvarafondilt EEREIF saadud laen on tagatud hulga Bulgaaria investeeringutega.

Näiteks on Gild seadnud finantspandi EEREIFi kasuks portsule Bulgaarias asuvate kinnisvaraprojektidega seotud Mramori tehnopargi, Vladaja ja Mortsajevo võlakirjadele.

Äripäevale teadaolevalt, kuid ametlikult kinnitamata andmetel on Gild Arbitrage'i Bulgaariaga seotud võlakirjadesse kümneid miljoneid kroone investeerinud ka Swedbanki privaatpanganduse kliendid ning Swedbank on seoses tagatisi puudutavate probleemidega kaalunud isegi kriminaalasja algatamist.

Swedbank vastas eile Äripäevale, et ei saa pangasaladuse tõttu seda teemat üldse kommenteerida.

Swedbanki võlakirjafond Privat Debt Fund on samuti Gildi võlausaldajate hulgas ning nende pensionifond K3 on investorite hulgas.

Gild Arbitrage'i juht Tõnno Vähk nentis oma hiljutises pöördumises võlausaldajate poole, et EEREIFi ja veel kahe võlausaldaja jaoks on emissiooni tingimused teistest pisut erinevad, sest nendega on kokku lepitud, et nad annavad kontrolli oma tagatiste üle ära võlakirjade kestuse jooksul ja kaotavad seniks võimaluse neid varasid omal algatusel müüa. "Nende nõuded rahuldatakse neist konkreetsetest varadest tulenevast rahavoost küll esimesena, kuid fondi ja teiste võlausaldajate jaoks on oluline tagada, et võimalik lisaväärtus jääb proportsionaalselt kõigile teistele," teatas Vähk investoritele.

Loe artikli täisversiooni SIIT. Päevapileti artikli lugemiseks saad osta SIIT.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. October 2009, 19:52
Otsi:

Ava täpsem otsing