Minister hurjutab Swedbanki

18. september 2009, 12:31

Sotsiaalminister Hanno Pevkur avaldas
nördimust tänase Swedbanki uudise üle, kus pank annab teada, et 1. oktoobrist
hinnakiri ühtlustatakse ning pensionäridele tehtud erisoodustused kaovad.

„On selge, et pangakontoris on eakatel turvalisem oma rahaasju ajada kui tänaval sularahaautomaadi ees. Seetõttu on Swedbanki käitumine inetu. Valdav enamus pensionäridest usaldas oma pensioni just Swedbankile. Nüüd peaksid need inimesed oma raha kontorist välja võttes senisest kümme korda suuremat teenustasu maksma. Samuti ei ole vähetähtis asjaolu, et eakatele oma rahaasjade turvalise korralduse tagamiseks tegi riik sellest aastast otsuse pensionite väljamaksmiseks läbi pankade," rääkis Pevkur.

Olukorras, kus pankadest käib läbi ühes kuus umbes 1,6 miljardit eesti krooni pensioniraha, on arusaamatu Swedbanki otsus hakata eakatelt pea 1000% võrra suuremat teenustasu küsima, märkis ta. "Ma loodan väga, et Swedbank kui sotsiaalseid väärtusi hindav ettevõte vaeb veelkord kriitiliselt oma otsust,” sõnas minister.

Pensioni saajaid on Eestis tänavu aasta alguse seisuga 382 316. Pankade kaudu makstakse pensione umbes 350 000 inimesele.

Alates 1. oktoobrist kehtib Swedbankis ühtlustatud hinnakiri, mille kohaselt on sularaha väljavõtmise tasu kontorist 0,4% summast, minimaalselt 30 krooni. Kuni 1. oktoobrini 2009 kehtib seenioridele, kes on Swedbankis avanud konto enne 1. maid 2006, 3-kroonine soodustasu juhul, kui väljavõetav summa on kuni 3000 krooni. Automaadist on sularaha väljavõtmine tasuta. Swedbankil on kokku üle 267 000 seeniorkliendi.


Minister hurjutab Swedbanki Minister hurjutab Swedbanki

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. September 2009, 13:35
Otsi:

Ava täpsem otsing