Liit: alkoholiaktsiisitõus soodustab salaalkoholi levikut

01. oktoober 2009, 19:07

Paljud meie liikmesettvõtted on seisukohal,
et alkoholiaktsiisi tõus ei suurenda mitte riigi maksutulusid, vaid soodustab
salaalkoholi levikut, märkis Kaupmeeste Liidu tegevdirektor Marika Merilai.

Tänasel Eesti Kaupmeeste Liidu üldkoosolekul arutati Eesti majanduse aktuaalseid probleeme. Liidu liikmed olid vastu valituse plaanile tõsta järgmise aasta algusest alkoholiaktsiisi.

Kaupmeeste Liidu üldkoosolek leidis veel, et seadusandjad ning valitsus peab oluliste majanduspoliitiliste otsuste langetamisel rohkem kaasama erialaliite ja valdkonna spetsialiste.

Kaupmeeste Liit seisukohal, et igasugused dumpingud ja kartellikokkulepped on taunitavad. Samas peab kõikidele turuosalistel jääma võimalus ise valida oma turundusvõtteid.

Lisaks avalikustati üldkoosolekul tänavu septembris kaupmeeste seas läbiviidud uuringu tulemused. Uuringus osalenud kaubandusettevõtted soovivad näha liidu suuremat rolli maksude küsimustes (59 % vastanutest), turu-uuringute ja tarbijakaitse teemadel (50 % vastanutest), kaupade märgistus valdkonnas (41 % vastanutest) ning kaardimaksete teemal (38 % vastanutest).

Eesti Kaupmeeste Liit on 1996. aastal loodud jae- ja hulgikaubandusettevõtete ühen shy;dus, mis esindab ja kaitseb liidu liikmete huve seadusloome protsessis, ettevõt shy;luse arendamisel ja hea kaubandustava põhimõtete süvendamisel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. October 2009, 20:05
Otsi:

Ava täpsem otsing