Riik tagastab Swedbanki laenu enne tähtaega

29. oktoober 2009, 11:00

Rahandusministeerium otsustas
tagastada tänavu mais laenatud 50 miljonit eurot (782 mln kr) Swedbankile
enne lepingus kokkulepitud aega, sest vajadus laenu edasiseks hoidmiseks
puudub.

Rahandusminister Jürgen Ligi sõnul on riigi rahavood ja likviidsus järgnevatel kuudel piisavad, et riigieelarve kulude väljamaksmisega toime tulla. "Kuigi laenu kaasamine on tõenäoline nii 2010. aastal kui ka hiljem, ei ole otstarbekas varasemat laenu igaks juhuks riigikassas hoida. Seda enam, et finantsolukorra rahunedes muutuvad ka laenutingimused soodsamateks," sõnas Ligi.

Ennetähtaegse tagasimaksega säästab riik ca 45 miljonit krooni intressikulusid. "See otsus peegeldab Eesti rahanduspoliitika tugevust. Meile on jõukohane maksta laenu enne tähtaega tagasi ajal, kus enamus riike pigem juurde laenavad," lisas Ligi.

Riigikassas on 30. septembri seisuga 13,24 miljardit krooni likviidseid vahendeid. Riigieelarve ülejääk viimasel kolmel kuul on kasvatanud likviidsete vahendite mahtu riigikassas, seetõttu ei ole lähiajal näha ka laenuraha kaasamise vajadust.

Swedbanki laenu intressimäär koosnes kuue kuu Euriborist ning 2,75protsendilisest marginaalist. Lepingu järgi pidi riik laenu tagasi maksma 2011. aasta juunis. Rahandusministeerium saadab täna, 29. oktoobril Swedbankile kirja, mille järgi tehakse tagasimakse 12. novembril.

Jürgen  Ligi Jürgen Ligi

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. October 2009, 14:51
Otsi:

Ava täpsem otsing