Ministeerium: pensionifondi vahetamise avalduse vorm ülevaatamisel

03. november 2009, 17:31

Kohustusliku pensionifondi osakute
vahetamisega seotud teema on rahandusministeeriumis analüüsimisel, mille raames
vaadatakse kindlasti üle ka fondi vahetamise avalduse vorm, ütles
rahandusministeeriumi kindlustuspoliitika osakonna juhata Siiri Tõniste.

„Avalduste vorme on kindlasti plaanis revideerida, kuid võimalike muudatuste sisust on vara rääkida,“ märkis Tõniste.

EVK andmetel vahetas lõppenud perioodil pea 5000 kohustusliku pensionifondi osakuomanikku fondi, suunates kogu seni kogutud raha uude fondi, aga jättes sissemaksed siiski vanasse fondi. Kindlasti ei teinud kõik pensionikogujad teadliku valiku, vaid jätsid maksete suunamise avalduse teadmatusest täitmata.

Fondi vahetamise avalduse esitamine ei muuda Tõniste sõnul tõepoolest inimese aktiivset fondi, kuid see reegel on kehtinud II samba käivitamisest ehk 2002. a alates. „Põhjus on lihtsalt selles, et inimesel võib olla korraga mitme erineva fondi osakuid ja ühe fondi osakute vahetamise otsus ei pruugi olla kuidagi seotud selle otsusega, millisesse fondi inimene soovib osakuid koguda,“ selgitas ta.

Võimalike segaduste maandamiseks on Tõniste ütlusel osakute vahetamise avaldusele vahetult enne avaldaja allkirja kohta lisatud ka järgnev lause: "Olen teadlik asjaolust, et käesoleva avalduse esitamisega jääb pensionifond, millesse minu kohustusliku kogumispensioni maksed laekuvad või peaksid laekuma, endiseks."

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. November 2009, 18:23
Otsi:

Ava täpsem otsing