SEB: pensioniraha mujale viinud isikud, kes ei jätka makseid uuest aastast

03. november 2009, 17:21

Võimalik, et pensioniraha on suunanud uude
fondi, aga jätnud maksed vanasse fondi need, kes uuel aastal üldse peatavad
sissemaksete tegemise teise fondi sarnaselt riigiga, arvas SEB Varahalduse
juhatuse liige Sven Kunsing.

SEB Progressiivsest Pensionfondist viis kogu oma pensionivara uude fondi, ent avaldas siiski soovi seal makseid tulevase pensioni tarvis jätkata või jättis ka avalduse maksete ümbersuunamise kohta uude fondi tegemata kõige enam kohustusliku pensionfondi vahetajaid lõppenud perioodil ehk 1437 isikut. Kahe teise SEB kohustusliku pensionifondi puhul käitus sarnaselt kokku 125 pensionikogujat.

„Üks võimalikke seletusi on, et raha on mujale viinud ja makseid pole ümber suunanud need, kes ei kavatse uuest aastast makseid jätkata,“ uskus Kunsing.

Samas pidas ta ka tõenäoliseks, et ei vahetatud fondivalitsejat, vaid ainult fondi. „Inimene viis oma vara näiteks vähem riskantsesse fondi, kuid jätkab kogumist endises fondis,“ tõi ta näiteks.

„Meie kõrvu ei ole kostnud selliseid pretensioone,“ kinnitas Kunsing, kas on esinenud probleeme fondivahetusel avalduste täitmisel või täitmata jätmisel, selgudes hiljem, et kliendid ei ole õigesti aru saanud tehtud avalduse sisust.

Kunsing ei näinud iseenesest kahe avalduse - avaldus fondi vahetuseks ehk pensionivara ümbersuunamisest teise fondi ja avaldus maksete suunamisest teise fondi - tegemises probleemi. Tema hinnangul peab olema pensionikogujal valikuvabadus, mida ta teha soovib.

„Võib-olla mõni on siiamaani kogunud vähem riskantsesse fondi ja viib oma maksed natuke riskantsemasse fondi ja jätkab kogumist ikka vanasse fondi,“ tõi ta näiteks. See, kas avaldusi on võimalik tema sõnul esitada kuidagi korraga või üksteisest lahus, see on juba eraldi küsimus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. November 2009, 18:23
Otsi:

Ava täpsem otsing