Peep Sooman: oma raha fondijuhtidele mängimiseks ei anna

Katre Pilvinski 30. november 2009, 17:34

Mulle ei meeldi pensionisammaste süsteem, kuna see pole piisavalt läbipaistev, ma proovin oma tulevikku muul moel kindlustada, sõnas Pindi Kinnisvara juhatuse liige Peep Sooman.

Pindi Kinnisvara juhatuse liige Peep Sooman ütles, et tal pole II pensionisammast ja ta ei kavatse sellega liituda. „Mulle ei meeldi pensionisammaste süsteem, kuna see pole piisavalt läbipaistev. Ma proovin oma tulevikku muul moel kindlustada kui anda oma raha fondijuhtidele mängimiseks,“ sõnas Sooman.

„Kui pensionisambad tulid ning nende kampaaniad olid aktiivsed, siis ma süvenesin sellesse päris põhjalikult, kuid mida rohkem ma sellesse süvenesin, seda totram kogu see süsteem tundus,“ tõdes ta.
 
„Arvestades seda kuidas need fondid on õhku lennanud, seda enam ma näen, et sellel pole mõtet,“ lisas ta.
 
Sooman rääkis, et tuleb uus majandustõus ja fondid kasvavad ja paisuvad. „Kuid selge on see, et järgmine majanduskriis tuleb igal juhul enne minu pensionit ning mis siis jälle sellest fondi rahast saab. Praegu on päevakajalisemaid probleeme,“ märkis Sooman.

Mööblitootmise ja disainiga tegeleva firma OÜ PR omanik Johannes Kahu ütles, et ta otsustas II pensionisamba makseid mitte jätkata, kuna ta praegu endale palka ei maksa ja firmast raha välja ei võta. „Reaalne sissetulek puudub ning II samba maksed pole minu jaoks hetkel kõige olulisem küsimus,“ lisas ta.

„Pidin liituma II sambaga vanusepiiri tõttu. Kuid ma ei usu, et see süsteem mulle kunagi midagi annaks. Tunne on rohkem selline, et ma pean ise kõik nii ehk nii välja rabelema – mitte et saaks loota sellele, et kunagi saab riigilt midagi,“ rääkis Kahu.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    30. November 2009, 17:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing