Rikaste TOP: tagasi väikepanga suuromanikuks

Virge Haavasalu 01. detsember 2009, 08:29

Äripäeva rikaste edetabelis sel aastal 564 miljoni krooniga 44. kohal olev Andrei Žukov on taas tõusnud Tallinna Äripanga suurimaks omanikuks. Kolm aastat tagasi pidi ta finantsinspektsiooni survel panga juhi kohalt lahkuma.

Žukov ostis eelmisel aastal oma firma Leonarda Invest kaudu 45,4 miljoni krooni eest juurde 18 protsenti Äripanga aktsiatest ja tema valdusfirma osalus kerkis väikepangas 29,42 protsendile. Tänaseks on ta aga juba osa soetatud aktsiatest müünud edasi ja nüüd on Leonarda Investi osalus 21,8 protsenti.

Kolm aastat tagasi sundis finantsinspektsioon Žukovit panga juhtimisest eemalduma, sest tema muu äritegevus polnud inspektsiooni jaoks piisavalt läbipaistev. Ka eelmisel aastal sai Žukov oma osalust suurendada alles pärast inspektsiooni põhjalikku kontrolli tema tegevuse üle.

Finantsinspektsioon ei soovi pikemalt kommenteerida põhjusi, miks nad Žukovi suhtes taolise otsuse langetasid. Inspektsiooni teatel ei ole juhtide sobivuse nõuete menetlused avalikud.

„Ajas võivad asjaolud muutuda ja välistada ei saa ka haldusaktide kehtetuks tunnistamist või uute haldusaktide tegemist. Täiendava menetluse raames leidis finantsinspektsiooni juhatus, et mitmed keelduva otsuse aluseks olevad asjaolud olid selleks ajaks ära langenud,“ kommenteeris finantsinspektsiooni juhatuse liige Andres Kurgpõld fakti, et eelmisel aastal sai Žukov loa oma osaluse suurendamiseks Tallinna Äripangas.

Žukovi tegemistest saad lugeda tänases Äripäevas ilmunud rubriigis „Rikaste TOP“. Äripäevas ilmub artiklite sari Eesti edukamatest jõukamatest ettevõtjatest, kes parandasid sel aastal ilmunud Äripäeva rikaste edetabelis oma kohta.Eile kirjutasime hotelli- ja kinnisvaraärimehest Alexander Kofkinist.

Artiklite autoriteks on Äripäeva rikaste TOP 500 koostajad Aivar Hundimägi ja Raivo Sormunen. Need, kes ei ole Äripäeva tellijad, saavad uue rubriigi lugemiseks päevapileti osta SIIT!

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. December 2009, 08:29

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing