LHV: Tallinki laenupuhkus positiivne

Virge Haavasalu 14. detsember 2009, 11:40

Tallinki laenulepingute muutus ja ettevõttele puhkuse andmine on positiivne, kuna võimalikke likviidsusprobleeme tulevikus ennetatakse, ütles LHV analüütik Sten Pisang. Firmaväärtus sellega oluliselt ei vähene. 

"Laenulepingute muutus on Tallinkile pigem positiivne ning ei saa väita, et firmaväärtus oluliselt nõrgeneks seetõttu," avaldas Pisang arvamust. Palju hullem oleks tema sõnul see, kui mingi hetk ettevõte avastaks, et likviidsus on normaalseks äritegevuseks liiga väike ja et tuleks hakata otsima kiiret ning ilmselt ka kulukamat finantseerimisallikat.

Pisangi kinnitusel ei ole Tallinki rahalise seisuga praegu otseselt midagi halvasti, kuid keerulised ajad majanduses mõjutavad oluliselt ka Tallinkit ning laenulepingute muutmine aitab mõneti kindlustada tulevikku.

"Isegi kui tänane likviidsuspositsioon on hea, siis vaiksemad kvartalid on alles ees ning on igati mõistlik võimalikele probleemidele enne mõelda, kui need tegelikult kätte jõuavad," leidis analüütik.

Laenumaksete graafiku muutus tähendab Pisangi sõnul ettevõttele seda, et nad säilitavad enda jaoks nõrgematel kvartalitel hea likviidsuspositsiooni ning saavad tegeleda oma põhitegevusega, selle asemel et otsida pidevalt lisalahendusi võimalikele likviidsusprobleemidele.

"Tavaolukorras ei ole intresside tõstmine kindlasti hea, kuid praegune olukord ei ole ka päris tavapärane. Kindlustunde eest tuleb maksta ning seda ka antud juhul on tehtud," märkis Pisang.

LHV soovitus Tallinkile on endiselt "neutraalne" ning ei näe hetkel põhjust ka selle muutmiseks, ütles analüütik.

Hetkel maksab Tallinki aktsia börsil 5,8 krooni, olles täna langenud 2,6 %. Kokku on tehtud 13 tehingut ja käive on 133 164 krooni.

 


 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. December 2009, 19:42
Otsi:

Ava täpsem otsing