Evli: Tallink käitus turutingimustes arukalt

Virge Haavasalu 14. detsember 2009, 17:18

Tallinki kui kõrge võimendusega ettevõtte otsus muuta laenutingimusi halvenenud turuolukorras on igati mõistlik otsus, mida kasutatakse taoliste ettevõtete puhul üle ilma, kommenteeris Evli ettevõtte rahanduse direktor Mikus Janvars.

"See on igati mõistlik otsus, et Tallink kui kõrge võimendusega ettevõte kohandab edukalt opereerimiseks halvenenud turuolukorras laenutingimusi," ütles Janvars. Tema sõnul tegelevad kõrge võimendusega ettevõtted üle maailma igapäevaselt taoliste muudatuste elluviimisega.

"Tallinki laenude restruktureerimist oli oodata juba varem ning tulemus sarnaneb mitmel pool mujal maailmas toimunud restrukureerimisprotsessidega," märkis Janvars, kelle arvates on Tallink käitunud antud turutingimustes arukalt.

Esiteks parandab tema sõnul antud lahendus ettevõtte rahavoogu, millega tugevneb jooksev rahaline seis. "Näeme seda kui win-win lahendust, mis on kasulik nii aktsionäridele kui ka laenuandjatele, kuna esimesed säilitavad enda osaluse ettevõttes ning viimased on nõustunud muutma laenugraafikuid, saades vastu kõrgendatud intressimäära," põhjendas Evli rahanduse direktor.

Lühikeses perspektiivis, st täna, mil on esimene börsipäev peale restruktureerimisteadet, ei ole Tallinki aktsiahinnas olulist muutust toimunud, rääkis Janvars laenulepingute muutmise otsuse mõjust aktsiahinnale. "Pikemas perspektiivis näitab aktsiahind turu hinnangut ettevõtte õiglasele väärtusele," lisas ta.

Tallinki aktsia lõpetas tänase päeva muutuseta, st aktsia hind maksis nii börsi avanedes kui sulgudes 5,95 krooni. Kokku tehti täna 27 tehingut ja kogukäive oli veidi üle 267 000 krooni.


 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. December 2009, 14:26
Otsi:

Ava täpsem otsing