Riigikogu kiitis heaks presidendi 5200eurose palga

Kristi Malmberg 16. detsember 2009, 14:24

Riigikogu kiitis täna 64 poolthäälega heaks kõrgemate riigiteenijate ametipalkade seaduse, mis kehtestab kõrgeimaks palgamääraks 5200 eurot.

Selle määra korrutamisel kindla koefitsiendiga saadakse seaduses loetletud riigiteenijate konkreetsed palgamäärad, teatas riigikogu.

Presidendi, Riigikogu esimehe, peaministri ja Riigikohtu esimehe ametipalga koefitsient on 1,0, Riigikogu liikmel 0,65. Nimetatud palgamäära suuruse sätestamisel lähtuti sellest, et säiliksid olemasolevad palgad.

Makromajanduslike muutustega kaasaskäimiseks indekseeritakse palgamäär kord aastas indeksiga, mille väärtus on 50% tarbijahinnaindeksi aastase muutuse ja sotsiaalmaksu laekumise aastase muutuse aritmeetilisest keskmisest. Kui peaks tekkima vajadus kõrgeimat palgamäära muuta, siis saab Riigikogu seda teha vastava koosseisu kolmanda aasta kevadistungjärgul. 

Et Eesti on selle seaduse jõustumise ajaks 2011. aasta kevadel eeldatavalt läinud üle eurole, siis otsustati sätestada palgamäär eurodes. Selle sätte osas peeti vajalikuks tuua seadusesse väärtpaberituru seaduse eeskujul paragrahv, mille kohaselt eurodes toodud kõrgemate riigiteenijate kõrgeim palgamäär arvestatakse kroonidesse Eesti Panga ametliku vahetuskursi aluselt. See säte on juhuks, kui peaks juhtuma, et Eesti ei ole 2011. aastal eurole üle läinud.  

Praegu makstakse riigikogu liikmetele palka 2008. aasta IV kvartali keskmise palga alusel, mis on 13 117 krooni. Korrutades selle summa vastavalt seadusele neljaga, tuleb riigikogu liikme kuupalgaks 52 468 krooni. Järgmise aasta märtsist  riigikogu liikme palk eeldatavalt väheneb, sest selle aasta IV kvartali prognoositav keskmine palk on väiksem kui möödunud aastal.

 

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    16. December 2009, 14:48
    Otsi:

    Ava täpsem otsing