Äriregistri andmetel läks mullu Eestis pankrotti 536 ettevõtet ehk kaks korda rohkem kui 2008. aastal, samas puudub korralik ülevaade, kui palju firmasid ise tegevuse lõpetas või mis valdkonnas uued ettevõtjad tegutsema asusid, vahendas ERR uudisteportaal raadiouudised.
Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsiooni (EVEA) president Marina Kaas ütles ERR-i raadiouudistele, et assotsiatsiooni liikmed on majandusraskustes vastu pidanud: tuhandest liikmest on möödunud aastal tegevuse lõpetanud vaid neli.
Samas ei saa Kaasi sõnul selle põhjal teha mingit üldist järeldust, sest liitudesse ja ühingutesse kuuluvad enamasti teadlikumad ja tugevamad. Kaasi hinnangul puudub regulaarne statistika ja analüüs ettevõtlussektori olukorrast.
"Tehakse küll ülevaateid, aga need on ebaregulaarsed ja pikkade ajavahemike tagant ning uuringute tulemused ei ole võrreldavad," ütles Kaas.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts ütles ERR-i raadiouudistele, et otsuste tegemiseks on teavet piisavalt. "Ühe arvuga ei ole tihti midagi peale hakata," ütles Parts. Ta tõi näite töötuse kohta, kus on olemas küll andmed registreeritud töötute arvu kohta, aga see ei peegelda tööjõuturu struktuuri.
"Selleks, et tööpuudusega võidelda, tuleks teada töötute oskusi, nende huvi uusi oskusi omandada ning teatud oskustega inimeste asukohta - see on ettevõtjale oluline teave," ütles Parts ja lisas, et tihti tulebki otsuseid teha osalise informatsiooni põhjal.
Eelmisel aastal tehti esmakanne 11 188 uue äriühingu kohta. Partsi sõnul on inimeste aktiivsus positiivne ja ettevõtteid tekkis paljudes valdkondades. "Eesti ettevõtlusmaastiku tugevus ongi mitmekesisus," ütles Parts.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!