Eile hommikul käivitati uuesti tootmine Saabi tehases Trollhättanis, kus esimene auto numbrimärgiga 001 märkis uue ajastu algust uute omanikega.
Sel nädalal on plaanis toota 500 autot ning kolme nädala pärast juba 1090 autot nädalas. Peamiselt toodetakse Saab 9-3 mudelit, kuid juba ka uut 9-5 seeriat.
Kuna Saabi pikale veninud müügiprotsessis said lepingud allhankijatega üles öeldud, võttis tehase taaskäivitamine aega. Üksi käigukastide saabumine Jaapanist võtab laevaga näiteks 32 päeva.
„Me ei saa kõike lennukiga kohale tuua, see maksaks terve varanduse,“ ütles Saabi juht Jan Åke Jonsson.
Jonssoni sõnul on Saabil praegu tellimusi 4500 autole. Peale selle on kavas USAsse automüüjate varude täiendamiseks tarnida 2500 autot.
Pärast pikki aastaid kahjumis loodab Saab uue äriplaaniga nulli jõuda juba järgmisel aastal. Selleks peab aga tootmine kasvama aastas 100 000-le autole. Perspektiivis peab Saab kasumis olema ka väiksemate tootmismahtude juures – kuni 80 000 autot.
Praegusel hetkel Saabil likviidsusprobleeme pole. Kassa on täis – 18. märtsil sai Saab kätte esimese osa EIB laenust. Kokku plaanib Saab laenata ligi 4 miljardit Rootsi krooni.
Saabi ostnud firma Spyker Cars tegevjuht Victor Muller ütles täna, et plaanide hulgas on ka Saabi noteerimine börsil kas Stockholmis, Londonis või mõlemas linnas. Parimal juhul võiks see toimuda juba sel aastal. Selgust oodatakse Spyker Cars’i aktsionäride koosolekult 22. aprillil.
Siis selgub ehk ka firma uus nimi. Varem on Muller pakkunud selleks Saab Spyker Automobiles, kuid nüüd on ta kõhklema löönud.
„Kui mõelda, et Saab on nii palju suurem, siis on võib-olla parem jätkata nimega Saab Automobile ning Spyker Cars jääks selle üheks kaubamärgiks. Nii nagu Audi ja Lamborghini,“ ütles Muller.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!