Kadrin Karner • 11. juuni 2010 kell 10:36

Kohtus kuulati Tooli ja maakleri vestluse salvestusi

Ärimees Toomas Tool avaldas vestluses SEB maakleri Karoly Kirberiga umbusku Arco Vara juhtkonna pädevuse vastu, selgus täna kohtus avaldatud telefonivestluse arvukatest salvestistest.

„Ma ei usu nende loogikat - tahavad minna Ukrainasse,“ ütles Tool telefonis Kirberile. Viimane vastas, et väike Arakas oli vist selle vastu, mille peale Tool sõnas, et kõik on selle vastu. „Ma ei näe sellel ettevõttel selle juhtkonna all mingit tulevikku,“ oli Tool avameelne. Ta lisas, et aasta lõpuks on sealt kõik lahkunud, kellel vähegi mõistust on.

Tool jutustas Kirberile ka, et Arco Vara võiks ikka üle võtta eestlased, sest kui tulevad välismaalased siis need raudselt tükeldaks ettevõtte. „Raha neil ei ole, võlad on üle pea,“ jätkab Tool. Siis teatab, et temal ja Arti Arakal on praegu eduseis aktsiaosaluse suuruse kohapealt. „Meil Artiga on kokku umbes 23-24%,“ lisas.

Tool räägib ka, et aeg mängib Arco Vara kahjuks. „Ettevõtte väärtus langeb iga päev. Mõistusele neid vendi (jutt käib Arco Vara nõukogu liikmetest Hillar-Peeter Luitsalust ja Richard Tomingast - toim) ka kutsuda ei ole võimalik. Olen rääkinud nendega mõned korrad,“ teatab ta maaklerile.

Eile toimus ärimees Toomas Tooli ja endise SEB maakleri Karoly Kirberi kriminaalasjas esimene istung. Prokuör Maira Sutt süüdistab mehi selles, et 2008. aastal üritas Arco Vara omanikeringi sisenenud Toomas Tool ettevõtet turumanipulatsioonidega üle võtta. Tool ise on nimetanud seda absurdseks ning ütles eile kohtule, et ta ennast süüdi ta ei tunnista.

Istungil ütles prokurör, et kavatseb ära tõestada, kuidas Tool Luitsalut ja Tomingat ähvardas. 

Hetkel kuum