Kadrin Karner • 10. juuni 2010 kell 9:24

Prokurör: Tool ähvardas Luitsalut ja Tomingat

Toomas Tool soovis osaleda Arco Vara juhtimises ent ei saanud selles nõukogu liikmete Hillar-Peeter Luitsalu ja Richard Tomingasega kokkuleppele ning ähvardas neid, ütles prokurör täna kohtus. 

"Tool suhtles Arco Vara nõukogu liikmete Luitsalu ja Tomingasega ja tahtis osaleda Arco Vara juhtimises, kuid ühist keelt ei leitud," ütles Põhja ringkonnaprokuratuuri prokurör Maria Sutt. Ta luges süüdistuskokkuvõttest ette järgmist: "Toomas Tool ähvardas Luitsalut ja Tomingat ning ähvardas neile makseraskusi põhjustada." Sutt lisas, et Tool teadis Arco Vara repolaenudest.

Samuti oli süüdistuses kirjas, et Tool omas infot Arco Vara nõukogu liikmete Hillar-Peeter Luitsalu ja Richard Tomingase repolaenude kohta Arti Arakase kaudu, kes nimetatud repolaenude lepingule alla kirjutanud oli.

Prokuröri sõnul oli Toolil kaks motivatsiooni: kahjustada Luitsalu ja Tominga majanduslikke huvisid ja suurendada oma osalust, et võtta üle Arco Vara juhtimine.

Toomas Tool ütles kohtus, et süüdistus on talle arusaamatu. Teine süüdistatav SEB endine maakler Karoly Kirber ütles, et temale on süüdistus arusaadav, kuid ta ei tunnista end süüdi.

Tooli kaistja Allar Jõks ütles, kohtule, et süüdistus on arusaamatu ja kui süüdistuses öeldakse, et aktsia hind oli Tooli tehingute tõttu ebatavaline, tuleb näidata ära, milline oli tavaline hind, kuid seda tehtud ei ole. 

Hommikul ütles Tool Äripäevale, et läheb kohtusse rahuliku südamega ja tal pole millegi pärast muretseda vaja, kuna ta on süütu. Karoly Kirberiga pole Äripäeval veel rääkida õnnestunud.

Hetkel kuum