24. september 2010 kell 19:00

Katar viib Kreekasse üle 5 mld dollari

Kreeka ja Katar sõlmid raamlepingu, millega Pärsia lahe riik investeerib kuni 5 miljardi dollari ulatuses hellenite energiasektorisse, pangandusse ja teistesse valdkondadesse.

Kreeka jaoks on välisinvesteeringute sissemeelitamine elulise tähtsusega, kuna riik üritab välja tulla ühest rängimast majanduskriisist riigi ajaloos, kirjutab Reuters.

Kreeka ametnikud sõlmisid neljapäeval New Yorkis ühise memorandumi Qatar Investment Authorityga (QIA), mis esimeste sõnul näitab investorite usaldust pärast pikki kuid riiki räsinud võlakriisi.

"Koostöö väljavaade sedavõrd tähtsa ning maineka rahvusvahelise fondiga näitab Kreeka valitsuse pingutusi taasvõita investorite usaldus. Ja see kannab vilja," ütles investeerimisminister Harris Pamboukis Reutersile.

Esialgu mingeid kindlaid projekte dokumendid ei mainitud. QIA ja Kreeka loovad järgneva kahe kuu jooksul ühise komitee, mille ülesandeks saab olema võimalike tehingute kinnitamine, peamiselt kinnisvaras, turismis, energias, panganduses, sadamates ja lennujaamades.

Autor: Fredy-Edwin Esse, California

Hetkel kuum