Indrek Kald • 14. oktoober 2010 kell 10:24

Laine Jänes: Tallinna edvistamine oma TVga on raiskamine

Tallinna edvistamine oma telekanaliga on lihtsalt maksumaksja raha raiskamine, kommenteeris kultuuriminister Laine Jänes Tallinna Televisioonile ringhäälinguloa andmist.

Kultuuriministeerium väljastas ringhäälinguloa Tallinna Televisioonile, sest nende taotlus vastas seaduses ette nähtud tingimustele ja seaduslikku alust loa väljastamisest keeldumiseks ei olnud, kinnitas Jänes meediale saadetud pöördumises. "Ringhäälinguloa andmine kaabellevivõrgus edastatava programmi jaoks toimub ilma konkursita. Kõik ettevõtted, kes soovivad tegutsega ringhäälinguteenuse osutajana kaabelelvivõrgus saavad ringhäälinguloa pärast taotluse esitamist," lisas ta.

Jänese sõnul loodab ta, et Tallinna telekanal pakub vaatajatele mitmekülgset ja objektiivset programmi. "Arvan samas, et praegu, kui linn ei ole majanduslikult kõige paremas olukorras, ei ole õige aeg tegeleda televisiooniprogrammi arendamisega. Eestis on piisavalt kvaliteetseid telekanaleid," märkis minister.

"Tallinna edvistamine oma telekanaliga on lihtsalt maksumaksja raha raiskamine. See on kulukas tegevus, eriti kui on soov pakkuda kvaliteetset tasakaalustatud ja teistele ringhäälinguseaduse nõuetele vastavat teleprogrammi," lisas ta.

Nii reformierakondlasest kultuuriminister Laine Jänes kui ka Tallinna keskerakondlasest linnapea Edgar Savisaar viibivad mõlemad visiidil Hiinas.

Tallinna TV-le anti luba tingimusel, et televisiooniprogrammi maht on vähemalt kaheksa tundi ööpäevas ja vähemalt 56 tundi nädalas. Telekanal peaks alustama tööd 1. jaanuaril.

Hetkel kuum