Katre Pilvinski • 11. november 2010 kell 9:32

Kilk: ettevõtlusega alustamine pole keeruline

Ettevõtlike noorte organisatsiooni Ärikatel korraldatud teemaõhtul toonitas ettevõtja Rein Kilk, et ettevõtlusega alustamine paistab tihti keerulisemana kui ta tegelikult on.

Kilk soovitas noortel alati heast äriideest kinni haarata ning proovida seda ka ellu viia, isegi kui kogemused puuduvad. ’’Edu aluseks ettevõtluses ongi kogemus ning neid saab omandada just läbi praktika. Kõigepealt tuleb leida idee ning seejärel hakata tegutsema,’’ lausus Kilk. Ise ülikoolis juurat õppinuna peab Kilk alustava ettevõtja puhul diplomist tähtsamaks laia silmaringi.

Samuti võrdles Kilk „kriisi“ tähendust Hiinas ja Euroopas. ’’Hiinas tähendab „kriis“ probleemi, kuid samas ka suurt võimalust. Meil tähendab aga „kriis“ probleemi ning on pigem negatiivse tähendusega.

Probleemides tuleb näha võimalust,“ rõhutas Kilk. ’’Kehvas olukorras tuleb leida võimalus silma paista ning seeläbi edasi liikuda. Samuti ei tohiks karta ebaõnnestumisi, sest neid juhtub kõigil. Probleemidest tuleb üle saada ning nende lahendamisest jõudu juurde ammutada.’’

Kilgi sõnul ei ole õiget ega valet otsust, kust ettevõtlust alustada. Ühe näitena, millest noorel ettevõtjal oleks lihtne alustada, tõi ta välja nutitelefonidele application`ite väljatöötamise. Siiski soovitab Kilk aktiivsetel noortel tegeleda valdkondadega, mis neid endid ka huvitavad.

10. novembril toimunud vestlusringi eesmärgiks oli anda noortele võimalus kohtuda Eesti suurärimehega. Rein Kilk vastas noorte küsimustele ning jagas nõu ettevõtlusmaailma kohta.

Hetkel kuum