Katariina Krjutškova • 16. november 2010 kell 14:27

Kinnisvaranõustaja: euro raputab eluaseme ostjat

Vähemalt ärikinnisvara osas pole šokk õige sõna iseloomustamaks tuleva aasta algust, samas võib väike raputus tabada elamuostjaid, rääkis Colliers International tegevdirektor Avo Rõõmussaar.

"Ärikinnisvaras väga suurt šokki ei näe. Investoritelt, kellelt raha tuleb, nemad pigem tunnevad ja on harjunud erinevate valuutadega asju ajama," sõnas ta.

Rõõmussaar lisas, et vapustuse võivad saada need, kes teevad emotsionaalsemaid otsuseid elamukinnisvaras, kui neil on keerulisem ostetava objekti väärtust hinnata.

Tema hinnangul hakkab euro positiivne mõju siiski 2011. aastal ärikinnisvara sektoris suurenema, kuid uusi objekte veel tulemas pole.

Kuna aga tarbimine võib aasta alguses vaibuda, pole rentnikel ka piisavalt suurt käivet kõrgemat renti maksta, mistõttu ei saa rendipinna omanik tuleva aasta alguses nii palju sissetulekule loota, rääkis ta.

Samas ütles Rõõmussaar, et tema ei usu justkui Newseci turule tulek tooks juurde kvaliteetsemat kinnisvara, suuremat raha ja kvaliteetsemaid investoreid. "Euro toob ja majandusmuutused toovad investorid. Seda ma ei usu, et Eestis ei saa kinnisvaraalast konsultatsiooni ja selleks tuleb turule tulla," sõnas Rõõmussaar.

Üks risk on turult vähendatud, aga sellega ei teki juurde mahtu, mida vaatama tullakse, viitas ta krooni asendamisele euroga.

Hetkel kuum