Silvia Kruusmaa • 9. detsember 2010 kell 11:03

Kahtlustuse saanud vallavanem: olen teinud kõik korrektselt

Riigihangete teostamise nõuete rikkumises kahtlustatav Jõhvi vallavalitsuse vallavanem Tauno Võhmar kinnitas, et pole käitunud korruptiivselt.

„Loodan, et vallajuhtimisest ja vallale vajaliku uue spordihoone ehitusest ei saa valimiste lähenedes poliitilist malakat – taaskord on tegemist viimasel ajal aktuaalse vaidlusega riigihangete osas.

Olen teinud kõik korrektselt ja pole käitunud korruptiivselt – kindlasti teen koostööd õiguskaitseorganitega, et see kahetsusväärne kahtlus kiiresti selgeks saaks, lisas poliitik.

Võhmar teatas veel, et taandab enda kandidatuuri ka Reformierakonna riigikogu

valimisnimekirjast, sest alati võivad pahatahtlikud inimesed seda tema sõnulkasutada erakonna vastu, millega ta alles selle aasta augustis liitus.

"Loodan, et uurimine saab olema kiire ja saan enda ja vallainimeste jaoks

vajaliku selguse võimalikult ruttu," ütles Võhmar.

Kahtlustus on seotud aastal 2008 Jõhvi vallavalitsuse poolt läbi viidud riigihankega "Spordihoone ehitus". Kahtlustuse kohaselt sõlmis vallavalitsus hanke võitnud ehitajaga lisakokkuleppeid ilma uue kohustusliku riigihanketa, teatas Viru Ringkonnaprokuratuur.

Sündmuse täpsete asjaolude väljaselgitamiseks on käimas kriminaalmenetlus KarS § 300 järgi. Seadus näeb sellise teo eest süüdimõistmisel ette kas rahalise karistuse või kuni aasta pikkuse vangistuse.

Hetkel kuum