Kaisa Gabral • 12. detsember 2010 kell 14:33

Vaher: IRLi eesmärk on moodustada paremvalitsus

IRLi peasekretär Ken-Marti Vaher ütles täna IRLi valimiskonverentsil, et erakonna eesmärk on valimistel võita neljandiku valijate usaldus ja moodustada järgmine paremvalitsus.

Vaher peab IRLi esmaseks ülesandeks hoida ära Keskerakonna ja sotsiaaldemokraatide vasakvalitsuse teke ning tagada Eesti riigi kindel areng.

"IRLi eesmärk on saavutada Euroopa Liidu keskmisest kolm korda kiirem majanduskasv. Selleks hoiame riigieelarve tasakaalus, anname tööjõumakse vähendades ettevõtlusele uue hoo ja toetame eksporti. Majanduskasv vähendab tööpuudust ja tagab kindlad töökohad ning palgatõusu kõigile," ütles ta.

IRLi peasekretäri hinnangul on IRL olnud praeguses valitsuses edukas, kuna erakond on suutnud pidevalt kasvatada riigi panust haridusse, vastu on võetud põhikooli- ja gümnaasiumi seadus; on suudetud hoida riigisektori eelarvetasakaalu ning võtta Eestis kasutusele euro; vastu on võetud koduomanike võlakaitse seadus, kodukulude kasvu pidurdamiseks on vastu võetud monopolide ohjeldamise seadus. Vaher tõstab esile ka suurperedele makstava kodutoetuse, mida on kolme möödunud aastaga saanud juba üle 1000 Eestimaa pere.

"IRL seisab tavalise inimese eest, neil valimistel kõige selgemalt emapensioni, tasuta kõrghariduse ja kodukulude vähendamise kaudu".

 

Hetkel kuum