Swedbank: börsiralli taga ei ole euro

Alyona Stadnik 04. jaanuar 2011, 19:55

Swedbanki aktsiate maaklerosakonna juhi Andres Suimetsa sõnul ei ole börsiralli põhjus euro üleminek, vaid pigem globaalsed aktsiaturud.

"Globaalsed aktsiaturud alustasid aastat väga positiivselt ja nii ka Tallinna börs," kommenteeris Suimets.

Suimetsa märkis, et Tallinna börsi eilne tõus ja selle tänane jätkumine oli aga oluliselt võimsam.

"Kahe päeva jooksul toimunud OMX Tallinna 6protsendilise tõusuga oleme maailma vaieldamatult parim turg," täpsustas Suimets.

Suimets leiab, et euro saamine Eesti ametlikuks valuutaks ei ole selle tõusu taga, sest varem ei ole see olnud takistuseks Eestisse investeerimisel paljude institutsionaalsete klientide jaoks.

„Nagu ka 2010.a. jaanuaris ei saa ma täheldada välisinvestorite agressiivset ostulainet, pigem on aktiivsed kohalikud jae- ja institutsionaalsed kliendid. Eks selline tõus võib omakorda tuua meie suunas uut raha, mis tähendaks ralli jätkumist, samas võib mõnede fondide ja varahaldajate jaoks see tähendada müügikohustust kuna ületatakse riigile või üksikaktsiatele seatud allokatsiooni limiit,“ lausus Suimets.

Suimets usub, et mõne aja pärast võib turgu oodata ees rahulikum periood, kindlasti leidub ka üksikutes nimedes kasumivõtmist, aga üldiselt on Swedbank turu suhtes ka nendelt tasemetelt positiivselt meelestatud.

Eile edukas esimene €-kauplemispäev on tänasesse edasi kandunud ning kõik Tallinna börsi aktsiad, ühe erandiga, on kallinemas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. January 2011, 19:56
Otsi:

Ava täpsem otsing