Üheksa ettevõtet rikkus eurodes hinna avaldamise nõudeid

Kaisa Gabral 03. veebruar 2011, 12:48

Hinna ja tarbijakaitse teenistus kontrollis eile 61 pealinna kaubandus- ja teenindusettevõtet, neist üheksa rikkus ka eurodes hinna avaldamise nõudeid ja kuuel alustati väärteomenetlust.

49 kaupleja puhul viidi läbi ka hinnavaatlust, võrreldes möödunud aasta detsembriga tuvastati hinnatõus ühes kaupluses. Kui näiteks värske kurgi kilo maksis enne 1,69 eurot, siis nüüd 2,39 eurot (hinnatõus 41%), kohv enne 3,83 eurot, siis nüüd 4,59 eurot (kallines 20%) ja kui hapukoor maksis enne 0,76 eurot, siis nüüd 0,84 eurot (hinnatõus 10%).

Seoses eurole üleminekuga on Tallinna tarbijakaitse teenistus tähelepanu alla võtnud kaupade ja teenuste eurodes hindade ja võrdlusena toodud kroonihindade avaldamise korrektsuse. Nii toimuvadki aasta algusest reidid kaubandus- ja teenindusettevõtetesse, kus kontrollitakse, et inimesi ei petetaks, hindasid ei ümardataks ülespoole ja kas ausa hinnastamise kokkuleppega liitujad on sellest ka kinni pidanud. Ühtlasi jälgitakse, kas ja kuidas on kaupade ja teenuste hinnad kuude lõikes muutunud.

Ostjate abistamiseks on kauplejatel kohustus avaldada kõikide kaupade ja teenuste hinnad poole aasta jooksul, s.o 1. juulini 2011 kahes vääringus: eurodes ja võrdluseks kroonides. Eurohind tuleb kroonidesse arvutada kehtestatud kursi alusel täpselt: 1 euro võrdub 15,6466 krooniga. Igasugune muu euro-krooni suhe ei ole lubatud.

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. February 2011, 12:48

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing