Katre Pilvinski • 13. veebruar 2011 kell 12:24

Eesti Ehe Kroon: laada suurim käive ületas ootusi

Paistsime eilsel õpilasfirmade laadal silma sellega, et tegime suurima käibe - 155 eurot, sõnas Tallinna Teeninduskooli õpilasfirma Eesti Ehe Kroon turundusjuht Laura Laane.

"Žürii poolt me kahjuks küll auhinda ei saanud, kuid paistsime eile silma sellega, et tegime laadal suurima käibe - 155 eurot," tundis Laane uhkust.

Õpilasfirma EEK - Eesti Ehe Kroon valmistab Eesti kroonimüntidest ehteid.

„Ise oleme väga rahul - see tulemus ületas ootusi,“ märkis ta. "Oma kulutused teenisime me laadal tasa," lisas Laane.

Õpilasfirma turundusjuht rääkis, et Eesti kroonimüntidest ehete tegemise idee tekkis sellest, et ühel firma liikmel oli hoiupõrsas Eesti kroonimüntidega ning münte sooviti säilitada.

„Tahtsime münte mälestuseks hoida, kuid me ei tahtnud neid ka lihtsalt alles hoida. Siis tekkiski idee teha müntidest esiteks võtmehoidjaid ja siis ka kõrvarõngaid," lausus ta. Laane märkis, et nad on ehete tegemiseks saanud Eesti kroonimünte ka pankadest.

"Kindlasti arendame oma äriplaani edasi. Eile kohe peale laata pidasime koosoleku ja vahetasime mõtteid äri laiendamiseks. Esialgu plaanime ehteid Eestis müüa," ei soovinud ta täpsemaid plaane avalikustada. 

Laane ütles, et kasumiprognoose pole nad veel selleks aastaks teinud, kuid õpilaslaadalt saadi esialgu kinnitust, et nende tehtud Eesti kroonimüntidest ehetel on turgu.

Eile Tallinnas Junior Achievement Eesti (JA Eesti) poolt korraldatud läbi aegade suurimal Eesti õpilasfirmade laadal oli kohal üle 90 firma  koos 350 noore ettevõtjaga.

 

Hetkel kuum