Indrek Kald • 3. märts 2011 kell 15:13

Võru saab ühe viimase linnana tenniseväljakud

Kevadel avatakse Võrus Tamula järve ääres esimesed kvaliteetse kattega välistenniseväljakud.

14 000 elanikuga Võru linnas pole seni olnud ühtegi kvaliteetset tenniseväljakut. Kuna korralik tenniseväljak on juba olemas isegi Sillamäel ja Jõgeval, arvab kohaliku tenniseklubi president Innar Mäesalu, et Võru on suurematest linnadest viimane, kes seni ilma väljakuta vastu pidanud.

Tenniseväljakute rajamise taga on Mäesalu kõrval ka Lõunalehe peatoimetaja Urmas Paidre ja ettevõtja Taso Vahl, kes eelmise aasta lõpus registreerisid tenniseklubi VSOP. Klubi plaanib väljakutel ka noorte tenniseõpet.

VSOP presidendi Innar Mäesalu sõnul on klubiga hetkel liitunud kümmekond aktivisti, tema hinnangul on rahuldav tenniseväljak olemas kõigis suuremates Eesti linnades.

"Kuna nii mina kui mõned mu sõbrad oleme pikalt käinud tennist mängimas nii eraväljakutel ümber Võru ning Tartus, vurades ratastel iga kord maha ca 150 km, sai eelmisel aastal sellest villand ja otsustasime registreerida oma klubi ning käivitada tennisetreeningud," rääkis Mäesalu.

"Kuna tänavu kevadel valmib Võru Spordikeskuse ja tenniseklubi koostöös esimene korralik väljakute kompleks, siis on kindel kavatsus hakata seal läbi viima ka tennisetreeninguid lastele. Sellele plaanile oleme saanud tuge ka Eesti Tenniseliidult, kes aitab organiseerida treenerid. Sügiseks püüame aga leida võimaluse hankida Tenniseliidu abiga spetsiaalse rullkatte, mida paaril päeval nädalas Võru spordihoones lahti rullida ja seal siis tennist mängida," selgitas ta.

Mäesalu sõnul on võrukatel perspektiivis kindlasti vaja ka sisehalli, kuid selle ehitamine on tõenäoliselt reaalne 4-5 aasta pärast, mil harrastajate hulk ja finantsvõimalused kasvavad.

Tennisehuvilisi on Mäesalu sõnul Võrus paarkümmend, kuid kuna puuduvad igasugused harjutamisvõimalused, võiks huviliste hulk tulevikus küündida ka sajani.

Hetkel kuum