Ehitusmess jälle toekam

Kadri Tamm 04. aprill 2011, 00:00

Tänavune ehitusmess on eelmise aasta omast toekam: osaleb 225 ettevõtet. Eksponente on oodata ka kaheksast välisriigist, näiteks Lätist, Leedust, Poolast, Saksamaalt, Venemaalt, Soomest ja Prantsusmaalt.

Messi projektijuhi Epp Sultsmanni kinnitusel iseloomustab seekordset ehitusmessi turu stabiliseerumine ja pööre uue kasvu algusele.

"Seda näitab ühelt poolt eksponentide arvu ja ekspositsiooni hõlmava pinna kasv võrreldes eelmise aastaga, teisalt on muutumises ekspositsiooni sisu: messiga on liitunud ettevõtteid, kes osalesid sellel viimati kaks või isegi neli aastat tagasi," selgitas Sultsmann.

Suurima ekspositsioonipinnaga osalevad sel aastal Makita OÜ, Espak AS. MT Grupp, Sungate Group ja Silberauto.

Nagu eelmistel aastatel toimub ka tänavu ehitusturu hetkeolukorda ja lähitrende käsitlev traditsiooniline messifoorum koostöös Ehitusala OÜga.

Messi ekspositsioonist leiab nii ehitusmaterjale, -seadmeid, masinaid tarnivaid ettevõtteid, aga ka ehitusalast teavet ja finantsvahendust pakkuvaid ettevõtteid.

Huvitavas lisanduseks on end messil esimest korda tutvustav TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia, mille rahvusliku ehituse eriala diplomandide käe all valmib nelja messipäeva jooksul traditsiooniline Setu saun.

"Rahvusliku ehituse eriala eesmärk on jätkata rahvuslikke käsitöötraditsioone ehituse vallas. Tunda tuleb nii igivanu kui ka moodsaid ehitusvõtteid, et ka igapäevases keskkonnas säiliks esivanematelt päritu," rõhutavad Viljandi Kultuuriakadeemia osalejad.

Seetõttu pannakse õppetöös erilist rõhku palkehitusele.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:09
    Otsi:

    Ava täpsem otsing