Anu Jõgi • 10. mai 2011 kell 10:00

Amserv ostis Lätis autofirma

Eile ostis Amservi Läti tütarettevõte Adam Auto SIA, kellele kuulub kolm Opeli ja Chevrolet’ esindust.

Adam Auto müüjaks on Läti väikeaktsionärid ja Balti Investeerimisfond III, mida haldab Balti juhtiv erakapitali ettevõte BaltCap. SIA Adam Auto omab kolme Opeli ja Chevrolet’ esindust Riias, Ventspilsis ja Liepajas.

Hansa Auto SIA juhatuse esimehe Aivis Silgalsi sõnul ei too Adam Auto omandamine kaasa olulisi muutusi omandatud ettevõtte ja autoesinduste igapäevatöös. „Adam Auto esindused on 14 töötatud aasta jooksul näidanud end väga edukate ja stabiilsete autosalongidena koos hea meeskonna ja suurepärase klienditeenindusega,“ märkis Silgals.

„Usume, et Läti majandus on võtnud tee tõusule. 2011. aasta on õige aeg uute investeeringute tegemiseks Lätis, arvestades autoturu potentsiaali ja võimalikku müüginumbrite tõusu aastatel 2012-2013. Tulevikus on kavas koondada kõik meie Läti esindused ühise Amservi kaubamärgi alla,“ kommenteeris Amservi Grupi juhatuse esimees Raivo Kütt.

„Alates 2004. aasta investeeringust on BaltCap arendanud ja toetanud Adam Autot nii ülikiirel kasvuperioodil kui ka turulanguse olukorras. Nüüd, mil turud on taastumas, oleme veendunud, et Adam Auto omandisuhte üleminek Amserv Grupile kui strateegilisele omanikule toimub õigel momendil. Kuulumine Baltikumi ühe juhtiva automüügi- ja teenindusettevõtte gruppi tagab Adam Autole lisanduvaid arenguvõimalusi,“ märkis BaltCapi investeerimisdirektor Astra Neimane.

Adam Auto SIA asutati 1997. aastal ning ettevõte müüb automarke Opel ja Chevrolet. 2010. aastal müüdi 140 Opeli sõiduautot ja tarbesõidukit, 18 Chevrolet’ sõiduautot ning 166 kasutatud autot. Ettevõttes töötab 76 töötajat.

Amserv Grupp on suurim autode jaemüügi- ning teenindusega tegelev kontsern Eestis ja Lätis. Ettevõttel on kokku 11 esindust Tallinnas, Pärnus, Tartus, Paides, Viljandis, Riias. Kontsern esindab Toyota, Opeli, Chevrolet’, Hyundai, Peugeot’, Lexuse ja Saabi kaubamärke. Amserv Grupp müüs 2010. aastal 3452 uut ja kasutatud autot ning ettevõtte järelteeninduse külastuste arv ulatus üle 120 000. Amserv Grupis töötas 2010. aasta lõpus 400 inimest. 

Hetkel kuum