Anne Oja • 21. mai 2011 kell 6:05

Tony Blairi nõustaja: usu, mida räägid!

Pöörake tähelepanu sõnumi sisule ja uskuge sellesse, mida te räägite, õpetas 1997. aastal leiboristide jõulist taastulemist suunanud ja seejärel Briti peaministri Tony Blairi kommunikatsioonidirektorina töötanud David Hill Tallinnas.

„Kommunikeerud märksa paremini, kui sa ise tõepoolest usud sellesse, mida räägid,“ rõhutas üle 30 aasta Briti poliitilise kommunikatsiooni keskmes olnud David Hill reedesel MyConference’i kommunikatsioonikonverentsil „Tagasi pildile. Uus tulemine.“

Uueks tööparteiks saamisel oli Briti Tööparteil samas vaja ümber sõnastada brändi võtmeväärtused ja muuta poliitikaid, mitte põhimõtteid. „Ma ei näita teile slaide, vaid jutustan ühe loo, mis räägib sellest, mida teha, kui olete tõepoolest sattunud sellistesse raskustesse nagu Tööpartei aastate eest sattus,“ sõnas Hill.

1994. aastal Tööpartei juhiks valitud Tony Blair mõistis, et peab edu saavutamiseks väga kiiresti edasi liikuma, põhjendas Hill traditsioone hindava ühiskonna mõistes karme ja julgeid valikuid.. „Inimesed ei armastanud (enam – toim) sellist Tööparteid, milline see partei oli 30 aasta eest,“ lisas ta.

Olulisemad sammud, mis Tööpartei Hilli sõnul isolatsioonist välja tõid, olid erakonna demokratiseerimine, eneseusu suurendamine ja valijate veenmine, et just Tööpartei suudab nende elu paremaks muuta.

Selleks, et inimesi veenda, pidi Tööpartei vahetama keelt, milles valijatega suhtles. Blair pidi panema inimesed uskuma, et tal on piisavalt jõudu peaministri ametis edukalt hakkama saada, rääkis Hill.

Väga paljus tuli muuta ka suhtumist. Näiteks olid meditsiiniteenused Inglismaal liiga bürokraatlikud ja nii seati eesmärgiks meditsiini tarbijasõbralikumaks muuta. Ühtlasi tuli läbi mõelda nii strateegia kui sõnumid, mis vajasid tõhusat sihtrühmadeni toimetamist.

Leiboristide jõuline taastulemine tagas neile võidu 1997. aasta valimistel. Nad olid justkui Manchester United oma parimatel hetkedel - neid oli põnev jälgida, nad mõjusid heidutavalt vastastele ning näis, et miski ei suudaks neis peatada.

Blair pani oma ametiajal rõhku eelkõige tervishoiu ja hariduse arendamisele. Välispoliitikas oli ta George W. Bushi liitlane terrorismivastases sõjas ja Iraagi sõjas.

Leiboristlik Partei ehk Tööpartei on vasaktsentristlik Briti partei, mis asutati 1900. aastal. Enamusvalitsuse moodustasid leiboristid esmakordselt 1945. aastal, kuid raskete aegade saabudes olid nad 18 aastat opositsioonis, mis mujal maailmas oleks teistele parteidele tähendanud tegevuse lõpetamist.

David Hill töötab praegu Bell Pottinger Groupis, kus ta nõustab poliitilisi juhte, valitsusi ja eraettevõtteid. Tema klientide hulka on kuulunud BP, Coca-Cola, AMEC, Corus ja Monsanto. Hill on olnud Briti Tööpartei juhtiv kõneisik ja töötanud valitsuse erinõunikuna. Aastatel 2003-2007 oli Hill Ühendkuningriigi peaministri Tony Blairi kommunikatsioonidirektor.

Hetkel kuum