Brüssel: ELi igal elanikul olgu oma pangakonto

Katri Soe-Surén 18. juuli 2011, 15:58

Pangakontost peab saama ELi kodaniku põhiõigus: Euroopa Komisjon esitas täna liikmesriikidele soovituse põhilistele pangateenustele juurdepääsu kohta.

Soovituse eesmärk on parandada euroliidu kõigi kodanike osalemist siseturul ning juurdepääsu internetipõhistele kaupadele ja teenustele. „Pangaarve on igapäevaelus hädavajalik tööriist,“ ütles ELi siseturu volinik Michel Barnier täna Brüsselis.

Komisjoni hinnangul peab ELi igal elanikul olema õigus põhilistele pangateenustele, sealhulgas minimaalsetele elektroonilistele maksevõimalustele. See tähendab eeskätt arveldusarve avamise võimalust sõltumata asukoha- ja päritoluriigist. Arvega seotud tasud peavad olema mõistlikud, arvestades liikmesriigis valitsevaid sissetulekuid ja kehtivaid tarbijahindu. Samuti peab liikmesriik käivitama kampaania üldsuse teadlikkuse tõstmiseks
põhimaksekonto kättesaadavuse, hinnatingimuste, konto avamise õiguse
kasutamiseks vajaliku menetluse ning kaebuste ja hüvitistega seotud küsimuste
kohtuvälise lahendamise mehhanismile juurdepääsu kohta.

Ligikaudu 7% ELi kodanikest ei ole siiani pangaarvet. Nende seas on näiteks kõrvuni võlgades pangakliente, töötuid ja vaeseid. Ainuüksi Saksamaal on pangakontota sadu tuhandeid inimesi. Pankadel on nüüd aega 1 aasta Euroopa Komisjoni soovitust vabatahtlikult rakendada.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    18. July 2011, 16:06
    Otsi:

    Ava täpsem otsing