Kadri Bank • 10. august 2011 kell 9:22

"See polnud kerge otsus"

Swedbanki grupi finantsjuhi kohalt lahkuv Erkki Raasuke räägib Äripäevale põhjustest, miks ta Swedbanki finantsjuhi kohal ei jätka.

Täna hommikul kella poole üheteistkümne ajal Äripäevale intervjuud andes polnud Raasuke veel hommikuse uudise peale tema Sweadbankist lahkumise kohta ühtki tööpakkumist saanud. Ta ütles, et on olnud pigem positiivset tögamist, aga tööpakkumisi mitte.

„Ausalt öelda väga hea oleks, kui päris kohe ei tuleks ka," ütles ta, "ma ei ole praegu väga hea partner sel teemal rääkima. Täitsa huviga tahaks proovida seda, mis tähendab rohkem kui kaks nädalat järjest puhata."

Kuna kaks ja pool aastat grupi finantsjuhi kohal töötanud Raasukesel on ka üsna pikalt kestev konkurentsikeeld, siis otsese konkurendi juurde tööle ta enda sõnul lähiajal ei läheks ja ka ei tahaks minna. „Aga sellega kaasneb ka see, et pank on mu eest üsna hästi hoolitsenud. Et ma võin seda endale lubada,“ märkis ta.

Raasuke kolib Rootsist tagasi Eestisse ja seda eelkõige perekonnasiseselt tehtud otsuste tõttu. Ta ütles, et juba Rootsi tööle minnes oli tal plaan kahe-kolme aasta pärast Eestisse naasta.

„Ma ei olnud tollal sel teemal väga kõvahäälne – see ei oleks olnud konstruktiivne hakata tööle tulles rääkima, millal hakkaks tagasi minema –, aga perega oli plaan, et oleme Rootsis kaks aastat, aga siis lükkasime kolmele aastale edasi. Me olime ka otsuse teinud, et tütar läheb kindlasti Eesti kooli. Ja see otsus (jääda või tagasi tulla - toim.) oleks tulnud teha järgmisel kevadel,“ rääkis Raasuke.

„Nüüd läksid asjad natuke kiiremini käima. Mitte minust sõltuvalt, aga Michael Wolf plaanis oma meeskonna n-ö remonti ja selle käigus osad positsioonid, tööd ja fookused muutusid. Minu jaoks oli küsimus, kas võtta järgmiseks kolmeks aastaks uus tõsine commitment või mitte. See ei olnud kerge otsus, aga nii ta sai otsustatud.“

Raasuke lisas: „Küllap selles, et kui me oleme eestlastena sündinud, siis see on meie keskkond ja tahaks, et valdavalt ka lapsed seal üles kasvavad, on oma iva."

Hetkel kuum