18. august 2011 kell 6:07

Sampo juht Wahlroos: maksustame vaba aja?

Euroopas on kõrged maksud kõige suurem majanduskasvu takistaja, ütles Sampo kontserni juht Björn Wahlroos. Kas maksustame ka vaba aja, küsis ta.

"Vaba aeg on väärtus. Tegelikult on see ainus mittemaksustatav kaup või teenus. Miks seda ei maksustata," küsis Sampo juhatuse esimees kolmapäeval Soome majanduselu foorumil Helsingis.

Wahlroosi arvates neutraliseeriks vabaajamaks majanduslikud otsused, mida inimesed teevad, et oma vabaaega maksimeerida. "Kui töötegemisest ei jää peale maksustamist midagi kätte, siis inimesed seda ei tee," kinnitas ta.

Töökoormuse vähendamine on Wahlroosi sõnade järgi "tänapäeva kommunism". Saab töötada vähem, kuid siis peab aksepteerima madalamat elatustaset, lisas ta.

Wahlroosi arvutuste kohaselt teevad vaid norralased vähem tööd kui soomlased. "Aga norrakatel on oma nafta ja nad on ka muidu targemad," lisas ta.

Soomlased teevad tööd umbes 1500 tundi aastas. See ei ole Wahlroosi sõnul veel probleem, kuid probleemiks muutub see siis, kui tööd tehakse üksnes 35 aastat. "Teised rahvused töötavad 45-50 aastat," väitis ta.

Autor: Jussi Hieta aka Somm Tallinnast

Hetkel kuum