Anne Oja • 27. september 2011 kell 9:07

Vene keskpank müüs kahe päevaga 5 miljardit dollarit

Venemaa keskpank oli sunnitud eile sarnaselt 2009. aasta algusega müüma rubla kursi säilitamiseks 2,-2,2 mld dollarit, kirjutas ajaleht Kommersant.

Kahe viimase kauplemispäevaga on keskpank müünud ligi viis miljardit dollarit. Seni on kapitali mõõdukas väljavool ja kõrged nafta hinnad lubanud Venemaa keskpangal reserve säästa, kuid olukord võib järsult halveneda, kui suurettevõtted ja erainvestorid hakkavad massiliselt valuutat kokku ostma.

Eile oli Venemaa valuutaturul pinev päev, nagu seda oli ka reedel. Dollari kurss saavutas kohe pärast turgude avamist viimase kahe aasta maksimumi, ulatudes 32,525 rublani dollari kohta, ehki pronoosid ulatusid vaid tasemeni 32,42 rubla dollari kohta, mis on 37 kopikat rohkem kui reedene sulgemishind.

Euro sulgemishinnaks oli eile 43,68 rubla, mis ületab 33 kopikat reedesest sulgemishinda.

Täna kella 12.20 ajal oli dollari ja rubla kurss 32,2130.

Juba kolmandat päeva ületab järgmise päeva tehingute maht seitsme miljardi dollari piiri, samas kui nädal tagasi ei ületanud päevane dollarite müük kuute miljardit.

Viimati võis samasugust valuutapalavikku täheldada 2009. aastal. Siis kuulutas Venemaa keskpank peale korduvaid, kuid ebaõnnestunud rubla kursi säilitamise katseid välja rubla devalveerimise.

Hetkel kuum