Indrek Kald • 30. september 2011 kell 13:17

Kohtutäiturite koda: õppereis pole maksupettus

Kohtutäiturite koja erakorraliselt  kogunenud juhatus ei tauninud maksupettust, kes vormistavad puhkusereise koolitusena.

Ametikogu juhatuse erakorraline koosolek teatas täna, et 10.-17. septembril toimunud kohtutäiturite ja pereliikmete sõit Prantsusmaale oli koolitusreis. Reisist võttis osa 16 kohtutäiturit.

Kohtutäiturite õppereisid välisriikidesse on kauane tava, mida korraldatakse kohtutäiturite ja pankrotihaldurite koda teavitamata. "Kõnealuse koolitusreisi eesmärgiks oli analüüsida täitemenetlusega seonduvat kohtupraktikat, arenguid õigusloome valdkonnas ning avalik-õiguslike nõuete motivatsioonisüsteemi loomist," teatas koda.

Oma tänases avalduses kinnitas kohtutäiturite esindusorganisatsioon, et koolitusreisiga seotud kuluarved konteeritakse raamatupidamises täies vastavuses kehtiva õiguskorraga proportsionaalselt ametitegevusega seotud osale koolitusreisil.

Koja teatel on ekslik informatsioon, nagu kandnuks kohtutäiturid õppereisiga seotud kulud täies mahus ettevõtluskuludesse.

Kohtutäiturite ja pankrotihaldurite koja otsusele on alla kirjutanud juhatuse liikmed Janek Pool, Mati Kadak ja Oksana Kutšmei.

Hetkel kuum