Koolitaja: puhkusereisi tõttu kannatab firma areng

Alyona Stadnik 30. september 2011, 15:20

Juhul kui puhkusereise tehakse koolituseelarve arvelt, siis pärsib see Mercuri International Eesti ASi juhtiva partneri Kaido Vestbergi sõnul firma arengut.

"Sellisel juhul läheb see koolituseelarve arvelt. Teisisõnu, kui selline reis toimub kuskil, siis jääb päris koolitamiseks vähem raha ning selle kaudu on pärsitud natuke ka firma arendamine," kommenteeris ta. Lisaks on koolituse sildi all puhkusel käimine probleem, kuna hiilitakse maksudest kõrvale, märkis ta.

"Meie ei korralda koolitusreise ja puhkusereise. Meie ettevõtte poole ei ole ka keegi pöördunud sellise palvega. Meie enda inimesed käivad puhkusel lähtuvalt oma enda vabast tahtest ja rahast," rääkis Vestberg.

Koolitusfirma juhi sõnul on nad oma rahvusvahelises ettevõttes teinud töötajate koolitusi mitmetes riikides, aga see on puhtalt tööga seotud, mitte puhkuse-koolituse nime all.

Mercuri International Eesti juhtiva partneri arvates on riigil keeruline kontrollida, kuidas puhkusereise deklareeritakse. "See peaks olema eelkõige selle firma enda ja juhtkonna ning omanike mure, et selliseid asju väga palju ei tehtaks," lausus ta.

Kui seda tehakse palgalisana ja on kokku lepitud, siis on see riigi mure, märkis Vestberg. "Näiteks EAS toetusfondide puhul küsitakse rohkem koolituste ja projektide tulemusi, see on see asi, mida saab küsida, aga seda sellisel juhul, kui on kaasrahastamine. Kui on ettevõte enda raha, siis on keerulisem," rääkis Vestberg.

Tänane Äripäev kirjutas, et kohtutäiturid käivad juba aastaid välismaal turismireisidel ning paluvad reisibüroodel vormistada need koolitusena. See lubab reisikulusid raamatupidamises näidata ettevõtlusega seotud kuluna ja nii vähendada maksukoormust.

Seetõttu küsib Äripäev koolitusettevõtetelt, kas käite ka niimoodi koolitustel või korraldate reise, mille raames tehakse ka koolitust.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    30. September 2011, 15:20
    Otsi:

    Ava täpsem otsing