SEB alandas majanduskasvu prognoosi

Alyona Stadnik 05. oktoober 2011, 12:25

SEB tutvustas täna värsket Ida-Euroopa majandusülevaadet, millest selgub, et pank alandas Eesti majanduskasvu prognoosi järgmisel aastal kolme protsendini.

Augusti lõpus hindas SEB, et järgmisel aastal kasvab majandus 3,5 protsenti, kuid täna avaldatud Ida-Euroopa majandusülevaates prognoosib pank kasvuks 3 protsenti.

SEB ökonomisti Hardo Pajula sõnul majandusprognoosi alandamine 5%lt 3-le ei ole mingi uudis. "See on pigem kosmeetiline muutus," lausus ta.

Pajula märkis, et Eesti kasvu mõjutavad väliskaubanduse seis ja ELi toetusrahad. "Eesti majandust on kõige enam mõjutanud meie peamiste väliskaubanduspartnerite märgatavalt halvenenud kasvuperspektiivid," märkis Pajula.

Kuigi hetkel on tagasivaatav majandusstatistika suurepärases korras, – nii oli näiteks tööhõive 7,8 protsendiline kasv teises kvartalis kõigi aegade parem tulemus – viitab kuuendat kuud järjest langev kindlustunde indeks kuhjuvatele probleemidele, seda enam et Rootsi vastav näitaja on samal ajavahemikul kukkunud veel kaks korda kiiremini. "Seetõttu on Eesti 2012. aasta majanduskasvu prognoosi kärbitud kolmele protsendile, märtsi kasvuprognoos oli viis protsenti," selgitas Pajula.  Ülejärgmiseks aastaks ootab SEB neljaprotsendilist majanduskasvu.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    05. October 2011, 12:25
    Otsi:

    Ava täpsem otsing