Hannes Sarv • 10. oktoober 2011 kell 4:17

200 miljonit koputab uksele

Euroopa investeerimisfond on valmis Baltikumi arenevatesse ettevõtetesse investeerima 40 miljonit eurot tingimusel, et Balti riigid panustaks igaüks samuti 20 miljoniga.

Erakapitalifondid, kes raha investeerimise õiguse võidavad, peavad turult 100 miljonit eurot lisaks kaasama, kirjutab täna ilmunud Äripäev.

Seega oleks sellise ettepaneku realiseerumisel Eesti, Läti ja Leedu ettevõtete kasvutaotluste rahastamisse suunatav summa kokku 200 miljonit eurot.

"Läbirääkimised Balti riikidega on veel väga varajases staadiumis, aga see sisaldab meie ettepanekut, et EIF investeeriks sellise summa (40 miljonit eurot-toim)," kommenteeris Euroopa investeerimisfondi (EIF) Põhja-Euroopa piirkonna juht Graham Cope värskelt tehtud ettepanekut. Ta lisas, et esialgu peavad kõik Balti riigid koostöös EIFga kava läbi töötama. Cope lootis, et fond võiks startida 2013. aasta jaanuaris.

Praeguseks on ametlik pakkumine rahandusminister Jürgen Ligile ja majandusminister Juhan Partsile saadetud kirja näol ka Eestisse kohale jõudnud. Hoolimata sellest, et mitteametlikul tasemel on läbirääkimised juba mõnda aega käinud, võtab Eesti poole otsustamine kava toetamise osas veel aega.

Täna Äripäevas ilmunud artiklit Balti riikide ettevõtete toetamiseks kavandatavast uuest fondist saad lugeda siit: http://www.aripaev.ee/5191/uud_uudidx_519103.html

 

Hetkel kuum