21. november 2011 kell 13:33

Kreeka ei andnud troikale kirjalikku lubadust

Kreeka uus peaminister Lucas Papademos pidas täna Brüsselis läbirääkimisi uue abilaenu üle kirjaliku lubaduseta reformid ellu viia. Troika on aga seadnud tingimuseks, et kirjaliku garantiita Ateena kuuendat laenumakset ei saa.

Kreeka peaminister Lucas Papademos peab nüüd kõigest hoolimata üritama veenda IMFi, EKP ja ELi ehk nn troikat andma Kreekale järjekordsed 8 miljardit eurot. Järjekordset abilaenu Kreekale pankrotist pääsemiseks hädasti vaja hiljemalt detsembri keskpaigaks, vahendas Reuters.

Probleem tekkis sellest, et Kreeka konservatiivne Uue Demokraatia partei keeldus täitmast rahastajate üht peamist nõudmist ehk siis andma kirjalikku garantiid reformide elluviimise kohta. Nimelt  ütles Uue Demokraatia juht Antonis Samaras, et peaks piisama "suulisest lubadusest reforme mitte takistada".

Analüütikute arvates on aga tegemist katsega distantseeruda valulikest säästumeetmetest ning võita hääli tuleva aasta veebruaris toimuvatel valimistel.

Troika peab lisaks praegu järge ootavale 8 miljardile eurole otsustama ka, kas Kreeka on väärt 130 miljardi suurust abipaketti, mis peaks asendama senise 110 miljardi eurost abipaketti.

Autor: Katri Soe-Surén

Hetkel kuum