25. november 2011 kell 11:10

Ligi: võitlus võlakriisiga on jäänud nõrgaks

Euroopa võlakriisiga võitlemise meetmed pole olnud turgude veenmiseks piisavad ja vaja on pingutada oluliselt rohkem, märkis rahandusminister Jürgen Ligi eile Riias Balti majanduskonverentsil.

Struktuursed reformid, konservatiivne eelarve- ja rahanduspoliitika, millega kaasneb tõhus järelevalve, peavad olema praegusel ajal esiplaanil, rääkis Ligi.

Ligi märkis, et Euroopa Liit on selleks lühikese aja jooksul palju teinud, aga tänane olukord näitab, et kriisiga võitlemise meetmed pole olnud turgude veenmiseks piisavad ja vaja on pingutada oluliselt rohkem.

„Võlakriis on näidanud, et lisaks tasakaalus või ülejäägis eelarvele peaks liikmesriikidel olema kogutud piisavalt reserve, mida halvematel aegadel kasutada. Eelkõige peaksid reservivarud olema just väikeriikidel, kelle majandus on rohkem ülejäänud maailma majandusest sõltuv,“ ütles Ligi.

Ministri sõnul võimaldasid just ülejääkidest kogunenud reservid Eesti valitsusel  majanduskriisi ajal laenuvõtmist vältida.

Konverentsi „Majanduslikud ristteed: Taastumisest jätkusuutliku arengu suunas Baltikumis ja Euroopa Liidus“ korraldasid Euroopa Komisjoni Läti esinduse ja DnB pank.

Jürgen Ligi kohtus Riias ka Läti rahandusministri Andris Vilksi ja Läti Keskpanga presidendi Ilmars Rimševicsiga. Kohtumistel arutati Leedu panga Snorase kriisi ja negatiivset mõju tervikuna eelkõige Balti regiooni pangandusele.

Autor: 1706-aripaev

Hetkel kuum