Rene Ilves: kuld on spekuleerimine, mitte investeerimine

Kaisa Gabral 15. detsember 2011, 12:15

Investor Rene Ilvese sõnul investeeritakse kulda mitte investeerimise, vaid spekuleerimiseks ning kõige kindlam on investeerida ikkagi aktsiatesse.

“Kuld on puhas spekuleerimine, see pole investeerimine. Mina olen paadunud aktsiamees. Tuleb otsida normaalseid aktsiaid ja neisse investeerida. Aktsiasse investeerimine on ikka investeerimine, mitte spekuleerimine. Ettevõttes käib kogu aeg aktiivne tegevus, tuhanded inimesed lähevad tööle, et sulle raha teenida, parimad ettevõtted maksavad ka dividende. Kuld ei tee midagi ja kuld ei pea ka inflatsioonile vastu. Ainuke varaklass, mis peab vastu, on keskmine aktsia,” märkis Ilves ja lisas, et nõrgad ettevõtted võivad ka pankrotti minna, kuid investeerida tuleb just tugevatesse ettevõtetesse.

“Ma ei oska kulla languse kohta muud öelda, kui Buffettit tsiteerida. Täpset sõnastust ma ei mäleta, aga mõte oli see, et kui kulda on ca 20*20*20 kuubis, aga selle hind on 8,8 triljonit dollarit, on inimesel valida, kas ta ostab kollase kuubiku, mis ei tee midagi, või ostab pool USA põllumaad, paar Apple´t ja raha jääb ülegi,” märkis Ilves telefonis ja lisas, et selleks, et kulla hind püsiks, peaks igal aastal 60 miljardit dollarit sinna peale voolama, sest kulda toodetakse ca 2500 tonni aastas – 50% sellest on eheteks, 10% tööstusele ja ülejäänud investeeringuteks. Et pakkumine ei ületaks nõudlust peab iga aasta keegi ostma kulda 60 miljardi dollari eest.

“Keskpankadel on omavaheline kokkulepe, et nad ei müü kulda, et hinda mitte survestada. Aga üks suuremaid ostjaid on ju ka Hiina, kuid Hiinast jällegi ennustatakse, et tuleb uus majanduslangus. Siis võivad keskpangad sellest taganeda,” lisas investor Ilves.

Eile tabas kullaspekulante ebameeldiv üllatus – kulla hind kukkus kivina. Eile kukkus kulla hind 5,6 protsenti, 1570,80 dollarile.  

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. December 2011, 12:31
Otsi:

Ava täpsem otsing