Romet Kreek • 27. märts 2012 kell 10:16

Pensionifondid vältisid SEBs võlakirja

SEB Eesti pensionifondid ei osalenud Eesti Energia võlakirjaemissioonis otsepaigutusega, rääkis SEB Varahalduse juhatuse liige Sven Kunsing.

„Põhjuseks on, et ettevõtete võlakirjades kasutame reeglina fonde ning mitmete praegu meie kasutatavate fondide portfellide tootlus on samas suurusjärgus, kuid intressirisk oluliselt madalam," ütles Kunsing selgitades, et Eesti Energia 6,5 aastase tähtajaga võlakirjad tähendavad suhteliselt pika tähtajaga võlakirju. Kuna SEB fondiportfellid on laialt hajutatud, on loomulikult ka üksiku emitendi risk nendes portfellides oluliselt madalam, lisas Kunsing.

„SEB Varahalduse poolt osales Eesti Energia emissioonis siiski teatava paigutusega meie SEB Ida-Euroopa Võlakirjafond, mida SEB pensionifondid kasutavad teiste konkureerivate fondide kõrval arenevate võlakirjaturgude varaklassi ühe paigutusena,“ märkis Kunsing. „Nimetatud fondi duratsioon oli veebruari lõpu seisuga 4,91 ehk intressirisk madalam kui Eesti Energial, mille duratsioon ehk intressirisk tuli kuskil 5,5 kanti, keskmine reiting A- ehk üks pügal kõrgem kui Eesti Energial ja tootlus tähtajani 5,81% ehk siis oluliselt kõrgem kui Eesti Energial."

Kunsing jätkas, et intressirisk ehk võimalus intresside tõusust võlakirjade odavnemise tõttu raha kaotada väärib praeguste madalate intresside kontekstis märkimisväärset tähelepanu.

„Arenenud riikide ja eurotsooni suur võlakoormus tähendab muu hulgas seda, et nad on vägagi motiveeritud end sellest võlakoormast välja inflateerimisest. Seega võib horisondil valitseda oht märkimisväärseks intressimäärade tõusuks ja kaasnevaks kõrge intressiriskiga võlakirjade hinnalanguseks,“ ütles ta.

Hetkel kuum