Alyona Stadnik • 8. august 2012 kell 10:38

Ligi ei saa aru, miks on ESMi teema nii suure kella küljes

Riigikogus Euroopa Stabiilsusmehhanismi (ESM) teemalistele küsimustele vastanud rahandusminister Jürgen Ligi ei saa enda sõnul aru, miks on see teema nii suure kella küljes.

"Siin võib tuua paralleele IMFiga," viitas ta Rahvusvahelisele Valuutafondile. Kuid lisas samas, et maksed ESMi on kahekordsed võrreldes IMFiga.

Minister imestas, et tema sünnipäeva hommikul soovisid inimesed tänaval talle õnne riigikohtust tulnud ESMi toetava otsuse puhul, mitte sünnipäeva puhul.

"Inimesed tänaval, valitsus kohtus – ei ole vaja, rahuneme ja paneme asjad loomulikku võtmesse," rahustas Ligi riigikogu liikmeid ESMi küsimuses. "Me teeme seda omale, mitte kogu maailmale nagu IMF. Hoidke riigikogu väärikust ja ärge ehitage seda ümber ESMi pärast," märkis minister. 

Riigikogu liige Makro Mihkelson püüdis ministrile selgitada, miks on teema nii oluline. Tema hinnangul peitub tegelik mure selle taga, et ESMi debatt puudutab laiemalt Euroopa tulevikku.

Millised riskid ohustavad Euroopat laiemalt, küsis Mihkelson. Ligi vastus oli, et need asjad, mis kokku lepitakse, tuleb läbi viia mitte selle järgi, kas ise tuleb maksta, vaid ausalt ja puhta südametunnistusega.

Hetkel kuum