Indrek Kald • 30. november 2012 kell 8:14

Fitch: Tallinna finantsid hästi juhitud

Fitch Ratings kinnitas täna Tallinna krediidireitingut tasemega A ning jättis väljavaate stabiilseks tänu rikkale majandusele ja linna heale finantsjuhtimisele.

Fitch põhjendas reitingut Tallinna rikka ja mitmekesise kohaliku majandusega, linna kõrge likviidsuse ja hea finantsjuhtimisega ning võrdlemisi madala võlakoormusega, teatas linnavalitsus.

Fitch andis reitingule stabiilse väljavaate, kuna ootab linna põhitegevuse tulemi püsimist vähemalt tasemel, mis tagab võlgade teenindamise kulu täieliku katmise linna põhitegevuse tulemi arvelt.

Agentuur märgib, et möödunud aastal oli Tallinna linnaeelarve põhitegevuse tulem 30,2 miljonit eurot ehk 7,4 protsenti põhitegevuse tuludest. Mullu kattis põhitegevuse tulem 1,3kordselt võlgade teenindamise kulu. Agentuuri ootuste kohaselt katab põhitegevuse tulem ka lähematel aastatel võlgade teenindamise kulu täielikult ja võlakohustuste kaalutud keskmine tähtaeg väheneb.

Reitingut võib Fitchi hinnangul alandada juhul, kui linna finantspositsioon nõrgeneb, langedes allapoole agentuuri ootusi ning kui sellega kaasneb linna võlakoormuse kasv.

2014. aasta lõpuks ootab Fitch linna võlakoormuse kasvu 255 miljonile eurole võrreldes tänavu aasta lõpuks oodatava 220 miljoni euroga, mis peaks agentuuri hinnangul jääma 55 protsendi tasemele linna põhitegevuse tuludest.

Tänavu juuni algul kinnitas Fitch Eesti riigireitingu püsimist senisel tasemel A+ stabiilse väljavaatega, mis tähendab, et Tallinna linna reiting on riigi reitingust vaid ühe astme võrra madalam. Euroopa praktikat arvestades on see linna teatel tavapärane.

Reitinguagentuur Fitch on Tallinna krediidireitingu andjaks alates sellest aastast. Eelnevalt andis linnale krediidireitingut reitinguagentuur Moody's.

Hetkel kuum