31. detsember 2012 kell 12:11

Kõrvetada saanud Bankia investorid lähevad kohtusse

Hispaania riigi päästetud Bankiasse investeerimise tõttu raha kaotanud hoiustajad ja pensionärid otsivad tõenäoliselt abi kohtult, sest ametlikust juurdlusest ei paista enam abi olevat.

Hädas on umbes 350 000 aktsionäri, nendest suur hulk ka panga kliendid, kellele tehti agressiivset müügitööd, kui pank otsustas börsile minna 2011. aastal, kirjutab Reuters.

Pank päästeti maikuus Hispaania riigi poolt ära, mis on suurim abi üldse, mis valitsus on pidanud välja käima. Aktsiad kukkusid läinud reedel uude põhja, kaotades kõigest nädalaga 40% panga turuväärtusest, sest ilmsiks sai tõsiasi, et panga halbade laenude osakaal oli arvatust palju suurem.

"Kohtusse minek ja lootus, et kohtunik taastab õigluse on ainus järele jäänud variant," ütles Maricarmen Olivares, kelle vanemad kaotasid 600 000 eurot, mille olid investeerinud Bankia eelisaktsiatesse rahaga, mille said isa autotöökoja müügist.

Vaatlejate hinnangul ei ole kaks peamist poliitilist parteid huvitatud laiahaardelisest Bankia uurimisest, sest see võib tuua tähelepanu nende enda tegemistele, mis on viinud riigi rahvusvahelise abi saamise äärele.

"Uurimised töötavad siis, kui üks partei võib teise ees midagi võita. Antud juhul pole kummalgi midagi võita," ütles Analistas Socio Politicosi konsultant Juan Carlos Rodriguez Reutersile.

"Ma ei näe, et suurparteid asuks asja uurima, sest kui vigu on tehtud, on need mõlemalt poolt tehtud," lisas Rodriguez.

 

Autor: Fredy-Edwin Esse, California

Hetkel kuum