Rivo Sarapik • 17. juuni 2013 • 2 min
Jaga lugu:

Eesti parim pererestoran laieneb

Eesti parimaks pererestoraniks valitud OKO laiendab tegevust ja kolib pealinnale lähemale, rajades Viimsi piirile uue toidukohta.

"Otsest konkurenti endale kindlasti ei tee ja, kuna tegutsema hakkame sama firma alt, siis pigem püüame töötajate, menüüde ja tarnijate osas sünergiat leida," selgitas OKO üks omanik Martti Siimann. "Investeeringu suurus on veel täpsustamisel, kuid mõned sajad tuhanded eurod ikka."

Viimsi piirile tuleb 80-kohaline pererestoran, 40-kohaline privaatsaal ning 100-kohaline suveterrass vaatega merele ning Tallinna panoraamile. Uue toidukoha nimi selgub konkursil.

Mitu uut töökohta toitlustusettevõte loob, on samuti veel ebaselge. "Kõik sõltub ju meie käekäigust ja hooaegadest – näiteks OKOs on meil talvel töötajaid 10-15 ja suviseks kõrghooajaks kasvab see number üle 30-ne – linnakohas tuleb need arvud ilmselt vähemalt 1,5ga korrutada," selgitas Siimann.

Möödunud aastal kasvas OKO käive kümnendiku ning tänavu esimesel poolaastal viiendiku võrra. 2011. aastal teenis OKO 450 000 eurose käibe juures 54 150 eurot kasumit. "Käive kasvas, kasum vähenes – peamiselt palganumbrite tõttu. Armastame oma pereliikmeid ning tahame neid endale lähedal hoida," selgitas Siimann. "Me väga plaanimajanduse pooldajad ei ole – aga siiski ootame (tänavuselt - toim.) mõõdukat kasvu ja esimene poolaasta on seda ka kinnitanud."

OKO omanikud on Martti Siimann, Tõnis Siigur ning Marko Zukker.

Äripäeva nädalalõpulisa toidukriitik Heidi Vihma hindas restorani OKO elamust 2011. aastal, mil restoran uksed avas, 29 punktiga 30st. "OKO kiire kuulsuse taga on tippkokk Tõnis Siigur, sügavalt kulinaariakunstile pühendunud mees. Teades tema varasemaid tegemisi, võis olla enam-vähem kindel, et kui ta kord juba oma restorani tegemise ette võttis, peabki see hästi välja tulema," kirjutas ta toona.

OKO valiti 2012. aasta Eesti TOP 50 paremuselt kolmandaks restoraniks ning 2012 Hõbelusika konkursi parimaks pererestoraniks.

Foto: OKO Restoranid
Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt