Alyona Stadnik • 11. detsember 2013 • 2 min
Jaga lugu:

Nestor: riigikogul ei ole õigus muuta eelarvebilansi näitajaid

Riigieelarvesse tekkis 24 miljoni eurone auk, sest osa ametiautode käibemaksustamise korra muudatusest lükati edasi.

Delovõje Vedomosti uuris, kas on normaalne praktika, et tulud kirjutatakse eelarvesse sisse ja alles seejärel otsitakse neile allikat.

Järgnevad riigikogu liikmete kommentaarid:

Eiki Nestor, sotsiaaldemokraat Riigikogul ei ole õigus eelarves muuta bilansinäitajaid, mille on valitsus esitatud. See tähendab seda, et ei saa suurendada defitsiiti või vähendada ülejääki. Kui praegu ei võeta vastu seadusi, mis on ette nähtud tulude suurendamiseks, siis peab riigikogu leidma tulude katteks teisi allikaid.

Juku-Kalle Raid, IRL liigeSee ei ole normaalne ja see situatsioon, mis tekkis, on täiesti hoolimatu. Ja nüüd ei ole jäänud muud üle kui lappida auke. Lisaks sellele oli idee muuta ametiautode käibemaksu korda ühepoolne ja läbi arutamata otsus.

Valdo Randpere, reformierakondlaneSee on küllaltki levinud praktika, et koos eelarve tutvustamisega esitatakse ka seadusemuudatusi. Sageli on need heaks kiidetud ja küsimusel on tehniline pool. Antud juhul ei olnud seda autode maksuteemat sisuliselt arutatud, mis tekitas nii ühiskonnas kui ka riigikogus vastuseisu.

Mihhail Stalnuhhin, keskerakondlaneNormaalseks ei saa seda praktikat nimetada. Esialgne eelarve oli enam-vähem tasakaalus. Ei ole normaalne selles situatsioonis see, et kui opositsioon teeb ettepanekuid, aga nende peale kuuleb vastuseks: raha ei ole. Aga siis, kui koalitsioonile oli raha vaja, leiti kohe 24 miljonit eurot.

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt