Sirje Rank • 30. detsember 2013 • 1 min
Jaga lugu:

Kreeka võlakirjad - kes riskib, teenib

Kreeka võlakirjadelt sai tänavu teenida ligi neli korda rohkem kui teistelt riigivõlakirjadelt, mida jälgib agentuuri Bloomberg riigivõlakirjade indeks.

Kreeka võlakirjadega teeniti alates aasta algusest 47%, mis on parim näit Bloombergi 34 riigi võlakirjade indeksis. Teisel kohal on detsembris Euroopa Liidu ja IMFi abipaketi alt välja saanud Iirimaa riigivõlakirjad, millega investorid on teeninud 12%.

Investorite usaldus Kreeka vastu on taastumas, ehkki 2012. aastal tuli erasektoril Kreeka võlga maha kanda enam kui 100 mld euro väärtuses.

USA investeerimisfirma Japonica Partners & Co, mis ostis tänavu Kreeka võlakirju 11,4%ga nimiväärtusest, usub, et tuleval aastal küünib võlakirjade hind juba enam kui 85%-le nimiväärtusest. Japonica on üks suuremaid investoreid Kreeka riigivõlakirjadesse.

Kuus aastat väldanud languse järel on Kreeka majanduses uuel aastal õrn kasvulootus ning riigieelarves prognoositakse primaarset ülejääki (ülejääk, kui jätta arvestamata võla teenindamise kulud). Riigi reiting on veel investeerimisjärgust kaugel, kuid paari pügala võrra aasta jooksul paranenud.

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt