Nordea panga Eesti filiaali juht Vahur Kraft ei usalda Eesti Panga siseauditit VEB Fondi kohta ning tellis omapoolse.
Audit ei ole veel valmis, aga kui see valmib, siis saab seda tutvustada, rääkis Kraft majandusajakirjale Otsustaja. Krafti sõnul on analüüsi eesmärk vaadata, kas Eesti Panga siseauditi järeldused on avalikustatud materjalide põhjal õiged ja õiglased.
Eesti Pank avaldas tänavu jaanuaris VEB Fondiga seotud auditi tulemused, milles tõdes, et 32,3 miljoni dollari ulatuses Vene ettevõttele TSL International nõudeid lisanud valeandmetega dokument loodi 1995. aastal Eesti Pangas ilmselt teadlikult. Valeandmetega dokumendil oli Vahur Krafti allkiri, kelle kinnitusel ta teadlikult sellisele dokumendile allkirja andnud pole.
"Ega see lugu lõppenud ei ole," nentis Kraft. "Mina olen tellinud audiitorfirmalt analüüsi, teisalt käib riigikogu uurimiskomisjoni töö, riigikontroll uurib. Eks me siis vaata, millised järeldused välja tulevad."
Seotud lood
VEB Fondi uurimiskomisjoni teatel ei leidnud kahtlused Eesti Panga nn valeandmetega kirja tagantjärele koostamise kohta kinnitust.
Järeldus ei pea paika, väide on arusaamatu, tegu on kunstliku tähelepanekuga – sellised on Eesti Panga kommentaarid Vahur Krafti poolt enda kaitseks koostatud VEB Fondi auditi väidetele.
Eesti Pank esitas 1995 teadlikult valeandmeid VEB fondi kohta. Toonastel keskpanga juhtidel on ülim aeg lõpetada jutt, et nad enam midagi ei mäleta, ning tunnistada, mis tegelikult toimus.
Reformierakondlased on erineval ajal andnud R-Hoolduse tegevuse kohta selgitusi, mis nüüd päevavalgele tulnud dokumentide põhjal osutuvad valeks.
Et riigiametid või elutähtsate teenuste osutajad pakuvad küberkurjategijatele huvi ei üllata kedagi. Tõsiasi, et igapäevaselt rünnatakse ka väikeettevõtteid tuleb ilmselt paljudele uudisena – sageli ka neile endile.
Hetkel kuum
Inflatsioon võib lähikuudel uuesti kiireneda
Tagasi Äripäeva esilehele