Rainer Saad • 12. märts 2013 kell 8:30

Sarkozy võib luua investeerimisfondi

Katari riiklik investeerimisfond ja teised investorid on nõus Prantsuse endisele presidendile Nicolas Sarkozyle haldamiseks andma kuni 500 miljonit eurot, kui ta on nõus looma investeerimisfondi, kirjutas Financial Times.  

Sarkozyga lähedalt seotud inimeste sõnul on endine riigipea selle plaani praegu edasi lükanud, kuna näeb Prantsuse presidendi Francois Hollande’i populaarsuse languse tõttu võimalust poliitikasse naasta. 

Mõned Sarkozy äripartnerid ja sõbrad on soovitanud tal mitte alustada investeerimisfondiga, kuna see võib kahjustada poliitikasse tagasipöördumise võimalusi. Prantslaste seas on eelarvamusi nende poliitikute suhtes, kes on rahandusega seotud olnud. 

Sarkozy ise ei investeeriks fondi varasid, vaid oleks seal rohkem nõuniku rollis ning tooks fondile kasu oma poliitiliste ja äriliste kontaktide näol.

„Härra Sarkozy saab tihti ärilisi ettepanekuid, kuid ta pole praeguseks ühelegi pakkumisele vastanud,“ ütles Sarkozy esindaja.

Fondijuhtimise spekulatsioonid kerkisid esile jaanuaris, kui Prantsuse väljaanne Mediapart teatas, et endine riigipea võib seoses fondijuhtimisega kolida Londonisse.

Eelmisel nädalal teatas aga teine Prantsuse väljaanne Valeurs Actuelles, et Sarkozy võib suurde poliitikasse naasta.

Sarkozy poolvend Olivier on Ameerika varahaldusfirma Carlyle Group partner.

Hetkel kuum