10. oktoober 2013 kell 21:00

Puhkepäev. Pilguheit fassaadi taha

Printsess Diana armulugu südamekirurg Hasnat Khaniga sai raamatukaante vahele 2001. aastal. Sellest nädalast jõuab kinodesse ka selle­teemaline film.

Romantilise draamafilmi fookuses on Walesi printsessi Diana (Naomi Watts) viimased eluaastad pärast lahutust prints Charlesist. Nende keskmesse jääb printsessi armulugu südame­kirurg Hasnat Khaniga (Naveen Andrews) ning suhe Egiptuse miljonäri Mohamed Al-Fayedi poja Dodi Al-Fayediga (Cas Anvar). Viimane oli Diana kallim, kes hukkus koos temaga autoõnnetuses 1997. aasta augustis.

Filmis esitatavate lugude allikaks on Kate Snelli kirjutatud kõmuline biograafia “Diana: Her Last Love”, mis nägi ilmavalgust 2001. aastal.

Printsess suhetekeerises. Filmi režissöör on sakslane Oliver Hirschbiegel, kelle esimeseks ning ühtlasi läbilöögifilmiks oli 2001. aastal põnevik “Das Experiment”. Laiem rahvusvahelise tuntus tuli ka õige pea – 2004. aastal filmiga “Der Untergang” ehk “Allakäik”, mis portreteerib Adolf Hitleri viimaseid elupäevi. Linateos kandideeris tollal ka parima võõrkeelse filmi Oscarile.

Käesoleva ja taaskord biograafilise linateose tegemise võttis Hirschbiegel enda sõnul ette suurest huvist – teda paelus Diana lugu, kõik see, mis välise fassaadi taha jäi. Teiseks põhjuseks oli soov teha tõelist armastusfilmi, milleks printsess Diana ja lihtsa mehe, kirurg Hasnat Khani vahel puhkenud säde alust andis.

Dramaatiline armastuslugu. Printsess Diana ja Hasnat Khan tutvusid 1996. aasta mais, kui Diana külastas esmakordselt Khanide perekonda. Üsna pea pärast seda tärkas nende vahel armastus, kuid suhe lõppes juba järgmise aasta suvel.

Nende üürike armulugu on leidnud laia kõlapinda, kuna paaril oli plaanis abielluda. Abielu jäi aga tulemata Hasnati soovil, sest too ei olnud valmis olema pidevalt meedia keskpunktis.

Printsessi lähedaste sõnul mõjus suhte lõpp printsessile traagiliselt. Ta sattus depressiooni, millest ta enam välja ei tulnudki. Väidetavalt oli Hasnati näol tegemist printsessi eluarmastusega.

Hasnat on olnud nende suhte teemal väga diskreetne ning keeldunud seda aastate jooksul kommenteerimast. Filmi kinodesse jõudes on ta siiski pidanud vajalikuks sõna võtta, öeldes hiljuti Daily Mailile antud intervjuus, et film ei kajasta nende suhet tõeselt. “See film põhineb kuulujuttudel, mida on levitanud kollane meedia, minu sugulased ja Diana sõbrad, kes ei teadnud meist tegelikult suurt midagi. See on üks suur fantaasiamull,” toonitas Hasnat.

 

Draama

“Diana”

Režissöör: Oliver HirschbiegelOsatäitjad: Naomi Watts, Naveen Andrews, Douglas Hodge, Geraldine James jptFilmi pikkus: 1 h 53 minKinodes alates: 11.10

Hetkel kuum