Ken Rohelaan • 17. oktoober 2013 kell 11:27

Parts: vedurijuhid töötuks ei jää

Edelaraudteest töötuks jäävad inimesed peaksid suure tõenäosusega leidma töö Elektriraudtees, kinnitas valitsuse pressikonverentsil majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts.

"Tõenäoliselt jääb tööta ametiühingu juht, kõik muud vedurijuhid on ülimalt vajalikud Elektriraudtee jaoks," ütles Parts.

Minister soovitab ametiühingul teha koostööd selle nimel, et inimesed saaksid uue aasta 1. jaanuarist jõustuva operaatori vahetusega leida endale töö, kuna Elektriraudtee vajab olulisel määral tööjõudu.

"Küll on meil mitmed vaidlused tänase operaatoriga. Vaidluste keerukamaks muutmisel on ka täna Edelaraudtees töötavale inimesele tekitatud teatud raskusi vabade valikute tegemiseks uue töökoha otsingul," selgitas Parts.

"Arvestades suurenevaid veomahte, Edelaraudteest vabanevad töötajad leiavad rakenduse ka Elektriraudtees," lisas peaminister Andrus Ansip. "Kui see nii ei peaks olema, ja seejuures reisijateveo mahud kasvavad, siis tuleb öelda, et efektiivsus suurenes ja sotsiaalseid töökohti Elron endale kindlasti lubama ei hakka."

Eesti Raudteelaste Ametiühing teatas täna, et majandusministeeriumi otsus lõpetada Edelaraudteega veoleping jätab töötuks üle saja ettevõtte töötaja.

Hetkel kuum